Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, Miasto Lublin organizuje kolejną edycję akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. Wydarzenie zaplanowano na piątek i sobotę (24 i 25 kwietnia) i jak co roku będzie realizowane z Radami Dzielnic oraz placówkami oświatowymi. Zapisy chętnych jednostek prowadzone są przez Wydział Ochrony Środowiska do 16 kwietnia. Mieszkańcy również mogą wziąć udział w wydarzeniu za pośrednictwem swojej Rady Dzielnicy.
Trzy kultowe polskie auta – dwa Fiaty 125p i Polonez – pokonały blisko 18 tysięcy kilometrów z Tajlandii do Polski. Po ponad miesiącu niezwykłej podróży przez pół świata dotarły do Oławy, wzbudzając ogromne zainteresowanie mieszkańców i fanów motoryzacji. Będzie je można podziwiać także w naszym regionie.
Szereg śmieci zastano po impreza przy altanie w centrum Rudy-Huty. Dzięki monitoringowi szybko ustalono sprawców, a stanowcza reakcja włodarza sprawiła, że młodzież sama wróciła na miejsce, by posprzątać pozostawiony bałagan.
McDonald’s nie zwalnia tempa i stawia na kolejne inwestycje – także w Lublinie. Sieć złożyła już wnioski o budowę dwóch nowych restauracji, które mogą wkrótce powstać przy al. Spółdzielczości Pracy oraz ul. Turystycznej.