23/06/2026
690 680 960

Zderzenie trzech pojazdów na rondzie im. Lubelskiego Lipca ’80. Pasażerka autobusu trafiła do szpitala

We wtorek, 23 czerwca, po południu na rondzie im. Lubelskiego Lipca ’80 w Lublinie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz autobusu komunikacji miejskiej. Jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, a kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 15.30 na rondzie im. Lubelskiego Lipca ’80, na skrzyżowaniu al. Unii Lubelskiej, Al. Zygmuntowskich, ul. Fabrycznej oraz ul. Lubelskiego Lipca ’80. Zderzyły się tam trzy pojazdy: dwa auta osobowe oraz autobus komunikacji miejskiej linii nr 14.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

Wstępne ustalenia policji

Ze wstępnych ustaleń wynika, że młoda kobieta kierująca Fiatem zjeżdżała z ronda. Miała jednak zignorować wskazania sygnalizacji świetlnej, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z Oplem.

Kierowca Opla poruszał się od strony Al. Zygmuntowskich. Po uderzeniu pojazd ten został wytrącony z toru jazdy i uderzył jeszcze w znajdujący się tuż obok autobus komunikacji miejskiej linii nr 14.

Jedna osoba poszkodowana

W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba. To pasażerka autobusu, która przewróciła się na podłogę pojazdu. Kobieta została przetransportowana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

Policjanci drogówki prowadzą obecnie czynności wyjaśniające. W rejonie ronda Lubelskiego Lipca ’80 występują utrudnienia w ruchu. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń służb.

Jeden komentarz

  1. Do ustalenia pozostaje kwestia, czy paniusia z autobusu trzymała się podczas jazdy, czy może telefon jej w tym przeszkadzał

Dodaj komentarz