Będą nowe nawierzchnie na ulicach Reja i Dywizjonu 303 w Lublinie
15:32 23-06-2026 | Autor: redakcja
Miasto przygotowuje się do realizacji kolejnych prac drogowych. Ogłoszone zostały dwa postępowania dotyczące zaprojektowania i wykonania robót na ulicach Reja oraz Dywizjonu 303 w Lublinie. Oba zadania mają poprawić komfort i bezpieczeństwo kierowców oraz innych uczestników ruchu.
Pierwsze postępowanie dotyczy zaprojektowania i wykonania przebudowy nawierzchni ul. Reja. Prace obejmą odcinek o długości około 277 metrów, od ul. Kunickiego do wysokości posesji przy ul. Reja 39. Zakres robót przewiduje m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni, ułożenie warstwy wiążącej i ścieralnej z betonu asfaltowego, a także wykonanie oznakowania drogowego.
Drugie zadanie obejmuje zaprojektowanie i wykonanie modernizacji nawierzchni ul. Dywizjonu 303. Modernizowany będzie około 240-metrowy odcinek od ul. Nadrzecznej do ul. Kunickiego. W ramach prac zaplanowano m.in. regulację infrastruktury, ułożenie warstwy wiążącej i ścieralnej z betonu asfaltowego oraz wykonanie oznakowania drogowego.
W przypadku obu zadań wykonawca będzie miał 90 dni od daty zawarcia umowy na realizację prac. Po zakończeniu robót mieszkańcy oraz kierowcy korzystający z tych ulic zyskają odnowione i bardziej komfortowe nawierzchnie.
Nie trzeba rozpruwać wszystkiego pod budowę kanalizacji burzowej na potrzeby nowego klocka deweloperuchowego, jak na Wojciechowskiej i Wallenroda?
No to wyjdzie 500-1000k/km, a nie 10-20mln.
Przepraszam, ale nie rozumiem. W którym miejscu Krańcowa spotyka sie z Nadrzeczną? To chyba jest Dywizjonu 303. Krańcowa kończy się na skrzyżowaniu z Długą. Poza tym to nowa, dwupasmowa ulica w kierunku Kunickiego, po co to „modernizować”?
Oczywiście był błąd, dziękujemy za zawrócenie uwagi, chodzi oczywiście o odcinek ul. Dywizjonu 303.
Dla Dywizjonu 303 to należałoby wybudować pas startowy.