27/06/2026
690 680 960

Zabarykadował się w mieszkaniu i zaczął strzelać. Interweniowali kontrterroryści

Przez kilka godzin trwały działania służb w jednym z wieżowców przy ul. Koryznowej w Lublinie. Wszystko z powodu uzbrojonego mężczyzny, który groził, że odbierze sobie życie.

W piątek, 26 czerwca, w godzinach wieczornych lubelscy policjanci zostali zaalarmowani, że jeden z mieszkańców wieżowca przy ul. Koryznowej może mieć myśli samobójcze. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Kiedy weszli do mieszkania, zastali leżącego w łóżku mężczyznę. W ręku trzymał rewolwer.

58-latek nakazał policjantom opuszczenie mieszkania. Groził również, że wysadzi je w powietrze. Funkcjonariusze, nie chcąc eskalować sytuacji, postanowili się wycofać.

Na miejsce skierowano dodatkowe siły oraz policyjnych negocjatorów. Działania zabezpieczali ratownicy medyczni i strażacy. Ze względów bezpieczeństwa odłączono również prąd i gaz.

Z uwagi na to, że z agresorem nie można było nawiązać porozumienia, do działań wkroczyli kontrterroryści. Po chwili 58-latek został obezwładniony i zatrzymany. Następnie przewieziono go do policyjnej celi.

W mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli rewolwer. Na suficie znajdowały się zaś ślady po oddanych strzałach. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie. Na miejscu pracują policyjni technicy.

Dodaj komentarz