28/06/2026
690 680 960

Wypadek na S17 w miejscowości Żerdź. Jezdnia w kierunku Warszawy zablokowana

Dwie osoby zostały ranne w wypadku na drodze ekspresowej S17 w województwie lubelskim. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 28 czerwca, na odcinku między węzłem Skrudki a węzłem Żyrzyn. Jezdnia w kierunku Warszawy jest zablokowana.

Do wypadku doszło w niedzielę, 28 czerwca, około godziny 13:50 na drodze ekspresowej S17 w miejscowości Żerdź w powiecie puławskim, na wysokości kilometra 99+000. Zdarzenie miało miejsce na odcinku między węzłem Skrudki a węzłem Żyrzyn, na jezdni prowadzącej w kierunku Warszawy.

Według informacji przekazanych przez GDDKiA, doszło tam do zderzenia czterech samochodów osobowych. Po pewnym czasie Puławska Policja zaktualizowała informację i przekazała, ze w zdarzeniu udział brały trzy pojazdy. W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby. Na miejscu pracują służby. Państwowa Straż Pożarna zabezpiecza miejsce zdarzenia. Jezdnia w kierunku Warszawy jest zablokowana, a kierowcy muszą korzystać z objazdu.

Objazd wyznaczono na węźle Żyrzyn przez drogi wojewódzkie nr 824 oraz 839, czyli tzw. starą DK 17, do węzła Skrudki. Informacja o utrudnieniach została również wyświetlona na tablicach zmiennej treści.

Przewidywany czas utrudnień wynosi około trzech godzin. Kierowcy podróżujący trasą S17 w kierunku Warszawy powinni zachować ostrożność i stosować się do poleceń służb.

Źródło: PID

10 komentarzy

  1. po raz kolejny piszę i apeluję – więcej policji albo fotoradary na drodze żyrzyn-baranów-ułęż = to co się tam wyprawia woła o pomstę do nieba = najgorsi kierowcy to ci z lpu = masakra – chcesz się zabić jedź i walnij o ścianę ale nie narażaj życia innych
    gdzie jest policja w tym rejonie ja się pytam ????

    • Ocena: -4

      Nie no oczywiście. Najlepiej całą trasę postawić jeden wielki pomiar prędkości. Będziemy wtedy jeździć zderzaki zobaczymy czy nie będzie wypadków

  2. Wypadem zdarzył się z winy garbu poprzecznego który powstał w tym miejscu prawdopodobnie na skutek wysokich temperatur. Już dwa dni temu jadąc tą drogą na tym garbie prawie wyleciałem w górę samochodem osobowym przy prędkości 120 km/h.

  3. Ocena: -2

    Dzisiaj rano tamtędy jechałem. Jest ograniczenie do 90 postawione kilka kilometrów wcześniej i nikt nie wie po co. A potem postawione jest 60 tuż przy garbie. Po pierwsze nikt nie zdąży wyhamować. Po drugie wszyscy hamują prawie do zera. Tak więc winę ponosi generalna dyrekcja dróg za znakomite oznakowanie i głupota kierowców.

  4. Ocena: -2

    Dzisiaj rano tamtędy jechałem. GDDKiA kilka kilometrów wcześniej postawiła znak ograniczenia prędkości do 90. Potem przez kilka kilometrów nic się nie dzieje i nagle przy samym garbie jest 60 i kilka pachołków. Więc kierowcy nie bardzo wiedzą o co chodzi i oczywiście hamują prawie do zera. Gratuluję GDDKiA !!

Dodaj komentarz