Koncert „Pamiętajmy…” z okazji Narodowego Święta Niepodległości
08:15 04-11-2022 | Autor: redakcja
Koncert „Pamiętajmy…”
11.11.22, godz. 15.00, sala konferencyjna Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach, ul. Parkowa 6. Koncert będzie wyjątkowy, bo poświęcony aż trzem tematom:
•Pamiętajmy…o Ojczyźnie:
-Koncert patriotyczny – Chór Męski „Bas Canto” pod dyrekcją dr. Dominika Mielko (Sylwetka dyrygenta: https://www.umcs.pl/pl/addres-book-employee,8287,pl.html)
-Występ laureatów VIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „A to Polska właśnie…”
-Wspólne śpiewanie
•Pamiętajmy…o Profesorze:
-Wspomnienie o dr. Henryku Pogorzelskim, zmarłym w tym roku dyrygencie Chóru
•Pamiętajmy…o mokradłach (co nieco o naszej Małej Ojczyźnie – podsumowanie lokalnej części projektu Pamiętajmy o Mokradłach, koordynowanego przez Centrum Ochrony Mokradeł – więcej informacji: https://bagna.pl/aktualnosci/662-nabor-do-projektu-pamietajmy-o-mokradlach)
-„Pamiętajmy o mokradłach” – Magdalena Siemaszko (Centrum Ochrony Mokradeł)
-„W Dolinie Krzywej Rzeki” – Michał Zembrzycki – krótka opowieść o niezwykłym, podmokłym terenie, który znajduje się obok miejscowości Niemce
-Muzyka bagien – Chór Męski „Bas Canto”
-„Republika bagien. Polesie i sztuka życia bez państwa” – dr Michał Pospiszyl (Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk)
-Diaporama przyrodnicza – Joanna (https://www.facebook.com/FotoMico) i Michał Zembrzyccy (https://www.facebook.com/MichalZembrzyckiFotografia)
Organizatorzy Wydarzenia: Chór Męski „Bas Canto”, Gmina Niemce, Centrum Ochrony Mokradeł.
Wstęp wolny!