Trwa protest na DK12 przeciwko budowie wiatraków. Kierowców czekają utrudnienia i objazdy
09:28 27-06-2026 | Autor: redakcja
fot. Komitet Protestacyjny Dolina Giełczwi Wolna Od Wiatraków
09:28 27-06-2026 | Autor: redakcja
Po wojnie też protestowali chłopi na wsi prądu nie chcieli sytuacja powtarza się.
Jeżeli dobrze rozumiem, protest toczy się o inwestycje wiatraków. Kwestia krajobrazowa, która jest subiektywna ( w kraśniku są i zbytnio nie przeszkadzają). Nie wiem jak wiatraki mogą wpływać na bezpieczeństwo, w szczególności że nie wydzielają jakiś szkodliwych substancji, ludzie chorują chyba na placebo. Argument odnoszący się do środowiska jest trafny ale nie wiem czy odnosi się do prawdziwego powodu, mianowicie pozostałość po betonie pod przystosowanie gruntu do budowy. Nie mam pojęcia dla czego ludziom to przeszkadza w szczególności że nie hałasują, nie szkodzą zdrowiu i korzystają z odnawialnych źródeł energii, przy czym proces eksploatacji pozwala na skuteczną utylizacje lub odnowienie komponentów.
utylizacja łopat ?
problem niestety nierozwiązany
robią z nich stabilizację pod drogi i autostrady
Brak słów. W gminie gdzie ani nie ma w planie inwestycji dotyczącej wiatraków ani nawet chętnego inwestora protestuje się przeciwko czemuś czego nie ma i nie będzie. W promieniu 60 km nie ma żadnego wiatraka ; ) Wynika to niestety z braku wiedzy oraz niestety zacofania. Przykre ale prawdziwe. Dlatego wschodnia część kraju to Polska B i szybko nic tu się nie zmieni : (
Miny srogie, spojrzenie tępe. Z czym walczycie ludzie—- z postepem. Fraszka z 18 wieku a jaka prawdziwa. Latamy w kosmos, operacje na otwartym sercu a ciemna masa walczy z wiatrakuem ktory nawet nie mowi😀😀😀😀
Ale wy ludzie jesteście zjebani to chodzi o to że wiatraki przez cały swój okres działania nie zatrą swojego śladu węglowego!!!
Tam jest kilka ton betonu żelastwa oraz płynu hydraulicznego które trzeba później gdzieś zutylizować dosłownie ok 2 km od tego skrzyżowania jest farma fotowoltaiczna i nikt wtedy nie protestował ponieważ farma fotowoltaiczna nie generuje takiego śladu węglowego!!!
Widać wysyp lewusów POwskich nie mających grama rozumu i wiedzy na temat tego protestu. Won POwskie pomioty kucać przed Tuskiem i Ursulką. Won.
I bardzo dobrze. Niech protestują. A POwce tylko się gotują w komentarzach bo tylko kasę widzą z wiatraków. Myślą że o to chodzi. Gnidy.
mają racje, po co komu wiatraki? ponoć poniemieckie
chociaż w okolicy co drugie tdi to po helmucie
lepiej niech wybudują drugą kopalnie bo taka być miała ale coś nie pykło
tylko wyngiel krzyczała holecka w szczujnia tv
Pisiory przeciwko peowcy za jak zwykle aby se podogryzac