Rowerzysta uderzył w samochód przy sklepie w Mętowie. Trafił do szpitala
08:44 24-06-2026 | Autor: redakcja
Do zdarzenia doszło w środę, 24 czerwca, rano w Mętowie, w rejonie sklepu sieci Biedronka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzysta oraz kobieta kierująca Fordem poruszali się w kierunku Lublina.
Mężczyzna jechał drogą dla pieszych i rowerów, natomiast kierująca samochodem osobowym skręcała w stronę parkingu przy sklepie. W tym czasie rowerzysta poruszał się na wprost i uderzył jednośladem w tylne drzwi Forda.
Kierujący rowerem został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Obecnie w rejonie zdarzenia nie ma utrudnień w ruchu.
Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności. Przed wykonaniem manewru skrętu, wjazdu na parking czy przecięcia drogi dla pieszych i rowerów należy dokładnie upewnić się, że nie stworzymy zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Rowerzyści również powinni zachować ograniczone zaufanie, obserwować otoczenie i dostosować prędkość do sytuacji na drodze. Chwila nieuwagi może doprowadzić do poważnego wypadku.
Galeria zdjęć
Wincyj barierek ograniczających widoczność tak kierowcom, jak i rowerzystom!
A artykuł trochę stronniczy, jak to „rowerzysta uderzył”, skoro to baba z Forda wymusiła pierwszeństwo i spowodowała wypadek?
W tekście nie znalazłem informacji, kto jest winien, jest natomiast przedstawienie faktów dotyczących wypadku.
Ale o tym, że samochodzstka zajechała drogę rowerzyście nie przeczytałeś.
Zajechała. ale najważniejsze że cyrkowiec „na pierwszeństwie” szedł jak dzik w żołędzie. Co tam łeb jak liczy się tylko pierwszeństwo.
Jak wymusiła? Ten cyrkowiec bez świateł i kamizelki jechał wehikułem ile miał sił w nogach. Jest wyraźnie napisane że uderzył w tylne drzwi wiec to wina kaskadera.
A to rowerzysta zmieniał kierunek ruchu?
W lecie co trzeci samochód jeździ bez świateł, a Ty tylko u rowerzystów dostrzegasz ich brak.
Wracaj do pokoju tata cie wola trzeba zając się jego organem.
W którym dokładnie miejscu „stronniczy”?
Już w samym tytule jest stronniczy. Mogliście (i powinniście) napisać: „zajechała drogę rowerzyście”, a nie, że „rowerzysta uderzył w samochód”.
Wskażcie mi inne zdarzenie, np. zderzenie 2 samochodów, w którym o tym który wjechał na zielonym napisalibyście, że wjechał w inny samochód (ten który wjechał na czerwonym).
To tak jakby o tym kto poruszał się prawidłowo np. autostradą napisać, że zderzył się czołowo z kierującym jadącym pod prąd. To też byłaby prawda. Tylko podana w sposób zmanipulowany.
Od kiedy opisanie faktu jest stronnicze? Dziwny zarzut niemający związku z tekstem.
Po zderzeniu na przejeździe kolejowym też by można napisać, że pociąg wjechał w auto. Ale nikt tak się nie tworzy opisów, bo to choć dosłownie jest prawdą, to jednak wprowadza w błąd. Taka wypowiedź miała by sens, gdyby np. kierujący nieruchomym pociągiem, celowo ruszył i specjalnie wjechał w auto już pewien czas stojące na torach.
Z waszej wypowiedzi wynika, że: rowerzysta zobaczył stojący samochód. Potem wsiadł na rower, rozpędził się i wjechał w auto. Ten opis sugeruje jakby to zrobił specjalnie, albo przynajmniej ze swojej winy.
Natomiast sytuacja wyglądała tak, że rowerzysta wjechał/uderzył w auto, bo to auto zajechało mu drogę.
Proszę, nie brnijcie w zaparte, bo nie macie tutaj racji.
Nie, to wynika z Pana dopowiedzeń do tekstu. Pan zmyśla coś, czego nie ma w treści.
a czy nie jest tak że jak walnał w tyle drzwi samochodu to samochód był pierwszy i już opuszczał przejazd i to rowerzysta w niego wjechał więc wina rowerzysty?
ale tu nie ma przypadku przejazdu dla rowerów
Skręt z głównej ulicy – masz ustąpić pierwszeństwa
w sumie racja ale w takim przypadku to wina po obu stronach chyba że jest nagranie jak rowerzysta jechał 30-40km/h bo można takim sprzętem bez problemu więc jak tu kierowca miał go zobaczyć?
Jak cie przerasta prowadzenie pojazdu to się przesiądź do komunikacji miejeskiej.
ja po prostu posiadam instynkt samozachowawczy i jak jadę rowerem czy idę pieszo to mimo że przepisy sa po mojej stronie obserwuje i wpierdzielam się komuś pod koła bo on dostanie mandat a w szpitalu ja będę leżał połamany
Samochód zaparkowany NIEPRAWIDŁOWO, robienie kolejny raz z kierowcy ofiary a nie z rowerzysty, jakie to przykre.
Art. 27. 1a.
Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, jadącym na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla pieszych i rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
Bardziej pasuje ten artykuł. Ten poprzedni dotyczy bardziej skrzyżowań. A tu skrzyżowania nie ma.
Art. 27. 3. Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez drogę dla pieszych i rowerów lub drogę dla rowerów, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch.
Teraz już rowerzysta zachowa szczególną ostrożność !!!
To się w pale nie mieści,co wyrabiają ci wstrętni pedalarze.Nie mylić z rowerzystami.
Chwilę wcześniej kobita musiała tego rowerzystę wyprzedzić i nie ogarnęła, że jak zaraz skręci, to mu zajedzie drogę. Zaskoczony nie jestem.
Taka kolazowka można nawet 120km h jechać trza sprawdzić czy przekroczył prędkości, i czy nie był po prochach