Protest w Biskupicach. W sobotę duże utrudnienia na DK12
08:29 26-06-2026 | Autor: redakcja
W sobotę w miejscowości Biskupice, na drodze krajowej DK12 w rejonie skrzyżowania z drogą wojewódzką DW829, zaplanowano protest, który może znacząco wpłynąć na płynność ruchu. Zgromadzenie ma odbywać się w godzinach od 9:00 do 17:00.
Zgodnie z przekazanymi informacjami, uczestnicy protestu będą co 15 minut wychodzić na przejścia dla pieszych, czasowo blokując przejazd pojazdów. Oznacza to, że kierowcy powinni przygotować się na opóźnienia oraz możliwe zatory.
Policja będzie kierować ruchem
Na miejscu obecni będą policjanci, którzy mają czuwać nad bezpieczeństwem kierujących, pieszych oraz uczestników zgromadzenia. Funkcjonariusze będą także kierować podróżnych na przygotowane objazdy.
Służby apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności, uwzględnienie możliwych opóźnień w podróży oraz stosowanie się do poleceń policjantów kierujących ruchem.
Informacje dotyczące protestu mają być również wyświetlane przez GDDKiA na tablicach zmiennej treści na trasie S12.
Objazdy tylko dla pojazdów do 3,5 tony
Przygotowane objazdy będą obowiązywać wyłącznie dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.
Dla kierowców jadących w kierunku Chełma objazd poprowadzono w miejscowości Kolonia Struża w lewo w drogę gminną w kierunku DW829, następnie w lewo w stronę Łęcznej, a później w prawo w drogę powiatową P2026L przez miejscowości Bonów i Siostrzytów do Pełczyna, gdzie możliwy będzie powrót na DK12.
Dla podróżujących w kierunku Lublina objazd wyznaczono w miejscowości Pełczyn. Kierowcy powinni skręcić w prawo w drogę powiatową P2026L, przejechać przez Siostrzytów i Bonów do DW829, następnie skręcić w lewo, a później w prawo w drogę gminną prowadzącą do Kolonii Struża i DK12.
Mieszkańcy protestują przeciw planowanym inwestycjom
Jak informuje Stowarzyszenie „Wolna Dolina Giełczwi”, celem protestu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na obawy mieszkańców związane z planowanymi inwestycjami przemysłowymi. Szczególne zaniepokojenie budzi możliwość powstania farm wiatrowych na terenie gminy Trawniki.
Organizatorzy wskazują, że mieszkańcy obawiają się potencjalnego wpływu takich inwestycji na krajobraz i charakter regionu, bezpieczeństwo lokalnej społeczności, środowisko naturalne, zasoby wodne Niecki Lubelskiej oraz jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń.
Protest ma mieć charakter pokojowy, społeczny i obywatelski. Organizatorzy przewidują udział mieszkańców, przedstawicieli organizacji społecznych, zaproszonych gości publicznych oraz osób zainteresowanych tematyką ochrony środowiska i rozwoju lokalnego.
Zgromadzenie ma być również okazją do przedstawienia stanowiska mieszkańców oraz omówienia społecznych obaw związanych z kierunkiem planowanych zmian przestrzennych na terenie gminy.
Apel do kierowców
Kierowcy planujący w sobotę przejazd DK12 w rejonie Biskupic powinni wcześniej sprawdzić sytuację na trasie i rozważyć wybór alternatywnej drogi. Utrudnienia mogą występować cyklicznie przez cały czas trwania zgromadzenia, czyli od godziny 9:00 do 17:00.
po wojnie jak słupy energetyczne stawiali to też chłopy widłami robotników straszyli i krzyczeli że to diabelski wynalazek ten prunt
to może lepsza będzie elektrownia na wyngiel z Bogdanki?
To składaj wniosek o wiatrak i stawiaj w swoim ogródku
A niech protestują w takim upale.
Ciemnogród jednak jest genetyczny.
Ciemnota i zacofanie po tej stronie Wisły sięga zenitu. Ty wieśniaczynom tylko kościoły stawiać i nic więcej.
Tak właśnie na puste łby działają złoczyńcy z prawicy
Oze-sroze? Jak ponad 100 lat temu na naszych ziemiach budowano linie kolejowe, było podobnie. Ludzie zrzucali się na łapówki dla urzędników carskich żeby jak najdalej… Mentalność jak z Kraśnika 🙂
Co za ciemnota. Świat pędzi do przodu a w Polsce najlepiej zrobić skansen bo średniowieczna prawica wmówi ciemnocie z Lubelszczyzny farmazony. Pan Czarnek jak katolicki talib sie zachowuje i wyprawy krzyżowe bedzie urządzał a sam korzysta z oze.
ściana wschodnia w pigułce, nie bo nie! … a bida tam piszczy, bezrobocie, ale wiatrak to lewacki wymysł
kto trochę jeździ Europie to widzi wszędzie tysiące wiatraków, ale Polak wie lepiej
Bardzo dobrze, już dawno zostało udowodnione że wiatraki robią wiatr który pozniej przeradza się w huragan.
Nie wiedziałem że można takim być tępakiem żeby oglądać TV Republika
Obiecać parafialnej ciemnocie (no i oczywiście, proboszczowi), że jak ruszą elektrownie wiatrowe, wspomagane fotowoltaiką to „prunt” będą mieli za darmo i protest skończy się, zanim dobrze się zacznie.
A swoją drogą uważam, że Polscy po uzyskaniu tej niby demokracji jaką ponoć mamy, rozdyskutowali się ponad wszelką przyzwoitość.
Za komuny byłoby to nie do pomyślenia, że jak pierwszy sekretarz coś zacznie budować to chłopy będą protestować.