Pościg za kierowcą Łady w Białej Podlaskiej. 44-latek uderzył w bariery i był pod wpływem alkoholu oraz narkotyków
09:44 26-06-2026 | Autor: redakcja
Do groźnego zdarzenia doszło w środę po południu na drodze krajowej numer 2 w Białej Podlaskiej. Policjanci patrolujący ulice miasta zwrócili uwagę na samochód marki Łada. Kierujący pojazdem, jadąc ulicą Warszawską w kierunku krajowej „dwójki”, najpierw zamierzał skręcić w lewo, po czym gwałtownie zmienił tor jazdy i odjechał w przeciwnym kierunku.
Funkcjonariusze natychmiast wydali kierowcy polecenie zatrzymania się. Mężczyzna nie zareagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe, rozpoczynając ucieczkę.
Niebezpieczna jazda krajową „dwójką”
Podczas pościgu kierowca Łady swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Pościg zakończył się na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 2 z ulicą Sitnicką.
Jak przekazała aspirant Katarzyna Gągolińska z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej:
— Za niezatrzymanie się do kontroli odpowie 44-latek zatrzymany przez bialskich policjantów. Na skrzyżowaniu krajowej dwójki z ulicą Sitnicką mężczyzna stracił panowanie nad samochodem marki Łada i zakończył jazdę uderzając w barierę ochronną. Badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Dodatkowo nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.
Samochód został zabezpieczony i trafił na parking strzeżony.
Alkohol, narkotyki i brak prawa jazdy
Po zatrzymaniu kierowcy policjanci szybko ustalili, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Policyjny tester wykazał również obecność środków odurzających. Co więcej, 44-latek w takim stanie przewoził pasażera.
Na tym lista przewinień się nie kończy. Mundurowi ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
44-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także za popełnione wykroczenia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
To pewnie jakiś kacap kartoflany