24/06/2026
690 680 960

Jadące rowerem dziecko potrącone przez Toyotę w Lublinie. Droga jest zablokowana

Poruszające się rowerem 10-letnie dziecko trafiło do szpitala po tym, jak zostało potrącone na przejeździe dla jednośladów. Na miejscu pracują policjanci, są utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło w środę, 24 czerwca, na ul. Granitowej w Lublinie. Po godzinie 20, przy skrzyżowaniu z ul. Berylową, jadące rowerem dziecko zostało potrącone przez samochód osobowy. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący Toyotą mężczyzna poruszał się od strony ul Jana Pawła II. Wjechał w 10-letnie dziecko, które znajdowało się na przejeździe dla jednośladów.

Potrącony rowerzysta trafił do szpitala. Jak mam przekazano, na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Uratował go kask, który miał na głowie.

Obecnie funkcjonariusze drogówki prowadzą czynności wyjaśniające. Występują utrudnienia w ruchu. Całkowicie zablokowany jest przejazd w kierunku pętli autobusowej. W związku z tym pojazdy komunikacji miejskiej kierowane są do pętli przy alei Kraśnickiej.

7 komentarzy

  1. Nie wiem jak dokładnie wyglądało to zdarzenie, ale parę dni temu byłam świadkiem, jak taki młody rowerzysta z impetem wjechał na przejazd dla jednośladów. Auto które już znajdowało się na przejściu, ledwo wyhamowało. Młody jechał rozpędzony i nie patrzył na poruszające się auta.

  2. Selekcja naturalna w pełni sezonu zarówno jednych jak i drugich.

  3. Gdzie był opiekun dziecka?

  4. Stereotyp przestepcy
    Ocena: 3

    ukr czy bambus?

  5. to chyba musiało wskoczyć na maskę

  6. Ocena: 1

    Skąd ja to znam przecież pieszy i cyklisci mają pierwszeństwo przepis jest ale nie wszyscy rozumieją jego znaczenie no ale kto winny przecież kierowca

Dodaj komentarz