Groził śmiercią własnej matce. 52-latek z Kocka trafił do aresztu
10:35 22-06-2026 | Autor: redakcja
Dramatyczne zgłoszenie z Kocka
W miniony piątek dyżurny lubartowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące niebezpiecznego zdarzenia w jednym z mieszkań na terenie miasta Kock. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji.
Po przybyciu funkcjonariusze potwierdzili informacje przekazane w zgłoszeniu. Mundurowi ustalili, że 52-letni mężczyzna od dłuższego czasu miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją matką.
Podczas ostatniej awantury agresja podejrzanego miała przybrać szczególnie niebezpieczny charakter. Mężczyzna kierował wobec kobiety groźby karalne, wprost grożąc jej pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali 52-latka i zapewnili pokrzywdzonej bezpieczeństwo.
Zarzuty i tymczasowy areszt
Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów znęcania się nad osobą najbliższą oraz kierowania gróźb karalnych.
Sytuację podejrzanego pogarsza fakt, że miał działać w warunkach recydywy. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.
Na wniosek prokuratora i policjantów sąd zastosował wobec 52-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Za znęcanie grozi do 5 lat więzienia
Zgodnie z art. 207 § 1 Kodeksu karnego, osoba, która znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą albo nad inną osobą pozostającą w stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
W przypadku recydywy sąd może wymierzyć surowszą karę. Art. 64 § 1 Kodeksu karnego przewiduje, że jeżeli sprawca skazany wcześniej za przestępstwo umyślne popełnia w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary podobne przestępstwo umyślne, sąd wymierza karę powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć nawet do górnej granicy zwiększonej o połowę.
Matka popełniła gdzieś błąd wychowawczy.
Księga Kapłańska 20, 9: „Ktokolwiek złorzeczy ojcu albo matce, będzie ukarany śmiercią: złorzeczył ojcu lub matce, ściągnął śmierć na siebie”.
Pewnie syn banderowca ,
Proszę bardzo, nasz rodak nie żaden imigrant.
może taki jak ty rodak farbowany który ciągle tyko zieje jadem jak ten od fasolki po bretońsku
dziadek bolszewik bez napleta
zwolennik kanciatego stołu i magdalenki
Przez takich jak ty doszło do tego co na Wołyniu. Poczytaj sobie kretynie jak polacy traktowali tamtejszą ludność, to musiało się tak skończyć.
co bredzisz ? zwolenniku cymbała od latania na drzwiach od stodoły i lania dechą
nie udawaj mądrego bo jesteś prostak i zajadły matoł
wasze urojenia takie sam jak tych stepowych bandytów z herbem wideł
Dej dziadowi pomoc a on jak odżyje to cie torbą zabije
Daj sobie spokój ze swoimi pseudo elitami w które wierzysz – to są matoły i zbieranina.
Uroiłeś sobie wyższość a jesteś zwykły cep .
A ty jołopie dalej wyznawaj że polacy to naród wybrany i jesteśmy pępkiem świata. Wszystko co w historii spotkało ten kraj jest zasługą głupoty jego obywateli takich jak ty. Dlatego za granicą wolę mówić że jestem z Czech albo Słowacji bo przez takich tłumoków jak ty wstyd się przyznawać za granicą.
Polakiem pisz z dużej litery
– intelekcie chłopski
Argumentów zabrakło pisowski fanatyku. W 2027 KO bierze większość konstytucyjna i dokończy proces czyszczenia państwa. Już możesz wyrabiać wize do usa bo na Węgrzech się nie schowasz jak twój idol zbynio.
pomyliłeś się z tym piseem
wasz jedyny program to polaryzować i czyścić
wiem będziecie czyścić kto nie z nami ten przeciw nam jak typowi bolszewicy
bujaj się ze swoimi lewakami na drzewo
„wyborco ko” po pierwsze: tak łatwo przychodzi ci podszywanie się pod inną nację to znak, że jesteś dobrym materiałem na „folksdojcza”, po drugie: wstydzisz się za granicą swojego potężnego guru Króla Europy, którego nikt przecież nie ogra?
Twój tatuś?