61-latek tymczasowo aresztowany. Miał znęcać się nad żoną i stosować przemoc ekonomiczną
10:57 22-06-2026 | Autor: redakcja
Do Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej zgłosiła się 55-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego, która powiadomiła funkcjonariuszy o przemocy domowej. Według jej relacji sprawcą miał być jej mąż.
Jak ustalili policjanci, 61-latek pod wpływem alkoholu miał wszczynać awantury domowe. W ich trakcie szarpał żonę, znieważał ją, poniżał, krytykował oraz wyzywał. Z ustaleń śledczych wynika również, że stosował wobec niej przemoc ekonomiczną i uniemożliwiał jej korzystanie ze wspólnego domu.
Kobieta doznała obrażeń ciała
Podczas jednej z awantur mężczyzna miał zrzucić żonę z łóżka, powodując u niej obrażenia ciała. Po zgłoszeniu sprawy policjanci zatrzymali 61-latka.
Zebrany materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy do przedstawienia mu zarzutów. Mężczyzna odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną oraz spowodowanie u niej uszczerbku na zdrowiu.
Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie
W sobotę sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwa, których miał się dopuścić 61-latek, są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy, grozi mu surowsza kara.
Policja przypomina, że osoby doznające przemocy domowej oraz świadkowie takich sytuacji nie powinni pozostawać obojętni. Każda reakcja może pomóc przerwać przemoc i ochronić osobę pokrzywdzoną.
ninja kuchenny
Glapiński od pandemii stosuje przemoc ekonomiczną wobec społeczeństwa polskiego i jakoś nikt mu nic nie zrobił
Przemoc ekonomiczna , to tak jak ue nas
Bohater, to ryl emeryt z cycow,marek.b
Wysyp patoli, damskich bokserów, jeden poniża matkę która troszczyła się o niego, a drugi poniża żonę która pewnie mu całe życie prała, gotowała, a on ją traktował jak służącą.
Zrzucił z łóżka, i to ma być przemoc ekonomiczna?
A może dobrze popchał że sama spadła ze szczęścia …
Kolejny rodak pokazał klasę, ale ważniejsza jest histeria antyimigracyjna.
Typowy wyborca prawicy… Ten ,,prawdziwy” Polak jak to tęczowy, zakłamany prezes mówił… To właśnie takich psycholi, alkoholików pełnych przemocy, agresji, prawica; PiS i Konfederacja broniły przed wyższymi karani i zamykaniem..! Ofiary, żony dzieci, ratownicy) Co tam, nieważne, oby pijak zagłosował na populistów i cynicznych, obłudnych pislamistów.. powinien trafić za kraty, zakaz zbliżania i odwyk. Tylko on pewnie pije 30-40 lat to jemu jest dobrze. W mózgu sieczka, ale alkohol we krwi krąży. Dramat!
Emigranci nienachalnie inteligentna osobo-postacio 🙂 nie zrzucają wkurzających bab z łóżka tylko wydłubują oczka i odcinają główki, niekoniecznie mając jakiś konkretny powód. Mniemam, że w kolejnej dziesięciolatce wykształcisz wystarczająca ilość synaps, aby – wprawdzie z niemałym trudem… ale w końcu…połączyć owe fakty.
Tak, tak, a ten co teraz obława policyjna za nim to też przecież nie polak.