Gmina Niemce apeluje do mieszkańców. Woda tylko do najpilniejszych potrzeb
15:42 27-06-2026 | Autor: redakcja
Gmina Niemce ponowiła apel do mieszkańców w związku z dużym poborem wody. Samorząd prosi, aby w obecnej sytuacji korzystać z niej wyłącznie do najważniejszych potrzeb domowych.
— Drodzy mieszkańcy, ze względu na duży pobór wody ponawiamy prośbę, aby wykorzystywać ją wyłącznie do celów socjalno-bytowych — przekazano w komunikacie gminy.
Apel o ograniczenie zużycia wody
Władze gminy zwracają uwagę, że mieszkańcy powinni powstrzymać się od działań, które generują dodatkowe zużycie wody. Chodzi między innymi o podlewanie trawników i ogrodów, a także napełnianie basenów.
— Należy powstrzymać się od podlewania trawników, ogrodów i napełniania basenów — podkreślono w apelu.
Ograniczenia mają pomóc w zapewnieniu wody do podstawowych potrzeb socjalno-bytowych. Gmina prosi mieszkańców o wyrozumiałość i odpowiedzialne korzystanie z dostępnych zasobów.
Zapotrzebowanie należy zgłaszać sołtysom
Samorząd przypomina również, że zapotrzebowanie na wodę butelkowaną oraz wodę do celów gospodarskich należy zgłaszać do sołtysów właściwych miejscowości.
Jak poinformowano, obecnie wpłynęło jedno zgłoszenie dotyczące zapotrzebowania na wodę dla zwierząt gospodarskich.
— Na chwilę obecną otrzymaliśmy jedno zgłoszenie na zapotrzebowanie na wodę dla zwierząt gospodarskich — przekazała gmina.
W gotowości pozostają Ochotnicze Straże Pożarne, które w razie potrzeby mogą zostać zaangażowane w działania pomocowe.
— Ochotnicze Straże Pożarne są w gotowości — czytamy w komunikacie.
Kontakty do sołtysów
Mieszkańcy poszczególnych miejscowości mogą zgłaszać potrzeby bezpośrednio do sołtysów:
Kawka — Jerzy Woźniak, tel. 600 761 117
Krasienin — Małgorzata Rachańczyk, tel. 605 052 508
Krasienin Kolonia — Franciszek Drozd, tel. 510 355 050
Majdan Krasieniński — Mariusz Czerwonka, tel. 723 902 309
Osówka — Joanna Bucka, tel. 516 273 039
Pryszczowa Góra — Stanisława Brzozowska, tel. 504 748 056
Stoczek — Andrzej Urbaś, tel. 508 206 881
Stoczek Kolonia — Tomasz Sobiesiak, tel. 506 466 896
Wola Krasienińska — Robert Gąska, tel. 609 419 306
Gmina przeprasza za utrudnienia i apeluje do mieszkańców o stosowanie się do zaleceń.
A co gmina robiła ostatnie 30lat? Czy są nowe ujęcia? Czy są modernizowane istniejące?
Na modernizacje lub nowe inwestycje jak wiadomo potrzebne są pieniądze.
A te pieniądze są między innymi również od firm i zakładów działających na terenie gminy (nie tylko z podatków od mieszkańców).
I teraz pytanie:
Co mieszkańcy gminy robili gdy miały powstawać nowe firmy?
Odpowiedź:
Protestowali!
Ch**a wiesz … tyle co zjesz. Problem wynika z braku nowych ujęć, a mieszkańców i domów przybywa. Do tego jest susza hydrologiczna, wiem co mówię bo mam studnię na podwórku i widzę jak jest mało wody.
Jak widać gmina bez problemu znajduje środki na PR w postaci powyższego trola.
Gmina zaspała ponieważ nikt z zawiadujących ujęciem nie przewidywał najazdu nowobogackich podlewajacych swoje śmieszne trawniki nikomu nie służące. Po prostu nikt nie przewidział ludzkiej głupoty.
Niedługo będzie tak z prądem..!!
Ostatnio zaczęli wydawać pozwolenia na budowę kurnikowców, oczywiście nie w pobliżu rezydencji Duce.
Mieszkańcy apelują do Gminy Niemce – przedstawcie pomysł na rozwiązanie przyczyny a nie problemu.
Dlaczego wody nie brakuje tam gdzie rządzi ko tylko tam gdzie rządzi PiS🤨
To może zamiast apelu zrobić limit wg mieszkanców. ilość mieszkańców x 4m3 (norma zuzycia wody) w cenie „normalnej”. Wszystko co powyżej : cena x20 za m3. Automatycznie eliminujemy mycie aut i podlewanie trawników.
Oj te, place podatki to wymagam. Powietrzem nie napełnię basenu.
i co może jeszcze. Nikt normalny codziennie nie podlewa trawnika i nalewa basenów- o co posądzani są mieszkańcy. Mało tego nawet prania się nie robi bo nie wiadomo ile pralka będzie prała i czy woda nie będzie w kranie brudna.
Moczem sobie napełnij
Toż to bolszewizm w czystej postaci. Jak zarabiam i podnoszę pkb to chcesz mi zabronić kąpieli w moim basenie? Niech nieudacznicy żebrają o wodę u sołtysa.
Nie znam się, ale się wypowiem. Otóż skoro co parę lat bywają takie upały, to gminy, w których zdarzają się braki wody powinny zainwestować w dodatkowe ujęcia wody czy cuś. Nie ma przy tym efektownego pozowania do zdjęć i przecinania wstęgi, ale przecież Lubelszczyzna to nie Sahara, woda gdzieś jest.
Pewnie ze woda jest, wystarczy pojechac na osowke albo pryszczową gore, 19-25m pod gruntem jest bardzo duzo wody, widac po łowiskach czy zamkniętych kopalniach.
Ja mam glebinowe studnię i podlewam co parę minut trawę i olewam gminę a woda z glebinowki o wiele lepsza i nie śmierdzi hlorem , bimberek na niej pierwszą klasa
Potwierdzam. U mnie tak samo. Bimberek pyszny i pachnie rybą. Herbata tak samo.
Herbata też pachnie rybką?🤣🤣
To jakiś nowy smak herbaty.
Herbata na rybie 🤣🤣
Ta….a później niski poziom wód gruntowych ,bo każdy porobił sobie studnie i pobiera na potęgę bez refleksyjnie …i zdziwieni ….
Właśnie po sąsiedniej działce deweloper buduje osiedle domków jednorodzinnych napisałem do starostwa informacje skąd będą brali wodę jeżeli już jest w tym problem. Otrzymałem odpowiedź starostwa i od wojewody że w gminie Niemce nie ma problemu z wodą. Trzeba dawać więcej pozwoleń na budowę osiedli a nie modernizować infrastrukturę
Gmina narzeka że ludzie biorą wodę. Ciekawe kto zmienił plan zagospodarowania terenu żeby można było budować bliźniaki,szeregówki itp. Trzeba było wcześniej pomyśleć, o ile zwiększy się ilość mieszkańców i pobór wody