26/06/2026
690 680 960

Podpalą dom, aby go później ugasić. Strażacy przeprowadzą bardzo ważne ćwiczenia

Lubelskie Pożary Wewnętrzne to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie zorganizowane na tak dużą skalę. Odbędzie się ono w budynkach przeznaczonych do rozbiórki. Dzięki temu działania zostaną odwzorowane w niezwykle realistyczny sposób.

Bogdanka
2023-06-30

W piątek w Bogdance w powiecie łęczyńskim rozpoczną się ćwiczenia straży pożarnej związane z pożarami wewnętrznymi. Celem organizowanego wydarzenia jest zapoznanie uczestników problematyką tego typu zdarzeń, oraz przygotowanie do skutecznego i bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Do tego dochodzi podniesienie świadomości o zagrożeniach, jakie występują w trakcie takich działań.

Strażacy regularnie przechodzą szkolenia związane z prowadzeniem działań podczas pożarów wewnętrznych, jednak odbywa się to w kontenerowym torze na terenie ośrodka szkoleniowego. W tym przypadku będą mieli okazję do niezwykle realistycznych działań w prawdziwych budynkach mieszkalnych. Są one przeznaczone do wyburzenia i zostały udostępnione przez kopalnię w Bogdance. Pozwoli to na niezwykle realne odzwierciedlenie podejmowanych działań poprzez wierne oddanie warunków panujących podczas takiego pożaru.

Pierwszego dnia zaplanowano wykłady na temat m.in. teorii spalania czy też zagrożeń czyhających na ratowników. Będą też pierwsze pokazy. Z kolei sobota to już właściwe działania w kilku lokalizacjach. Całość potrwa kilka godzin, na koniec nastąpi omówienie zrealizowanych zadań. Lubelskie Pożary Wewnętrzne to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie zorganizowane na tak dużą skalę.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Dodaj komentarz