24/06/2026
690 680 960

Moto-Sekcja organizuje kolejne bezpłatne szkolenia dla motocyklistów

W sobotę, 12 sierpnia, na torze ODTJ przy ul. Grygowej w Lublinie odbędzie się czwarte w tym sezonie bezpłatne szkolenie dla motocyklistów. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Lublin
2023-08-12

Szkolenia prowadzone są na obiekcie należącym do WORD Lublin tj. Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie przy ul. Grygowej. Celem oraz misją szkoleń jest poprawa bezpieczeństwa motocyklistów i innych uczestników ruchu drogowego, zapobieganie wypadkom i kolizjom, w których bezpośredni udział biorą motocykliści. Jest to jedyna tego typu inicjatywa w Polsce.

Głównym celem bezpłatnych szkoleń motocyklowych jest przekonanie motocyklistów, że warto się szkolić i podnosić swoje umiejętności oraz bezpieczeństwo, a wszelkiego rodzaju małe tory i obiekty ODTJ nie służą tylko do ścigania i zawodów, ale przede wszystkim do poprawy bezpieczeństwa i doskonalenia techniki jazdy.

Kolejnym celem jest zachęcenie właścicieli tego typu obiektów i torów w Polsce, aby na początku każdego sezonu motocyklowego organizowały przynajmniej jedno bezpłatne szkolenie w celu poprawy bezpieczeństwa i uświadamiania motocyklistów w całej Polsce.

Organizatorem szkoleń jest Moto-Sekcja. Współpracuje ona z takimi instytucjami jak: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Lublin, Polski Związek Motorowy Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz z ośrodkami nauki jazdy z naszego województwa i nie tylko.

Dodaj komentarz