25/06/2026
690 680 960

Kazimiernikejszyn – unikalna i intensywna atmosferę w zdrowej równowadze między powagą, a humorem

W środę 12 lipca, w Kazimierzu Dolnym, rozpocznie się jubileuszowa X edycja Kazimiernikejszyn, czyli energetycznych koncertów i jasnej strony mocy zmiksowanej z zabawą po świt i magią Kazimierza Dolnego. Impreza potrwa do niedzieli.

Kazimierz Dolny
2023-07-12

Kazimiernikejszyn to unikatowy festiwal będący mieszanką energetycznych koncertów, jasnej strony mocy, kontaktu z naturą, autorskich przygód, warsztatów rozwojowych i jedynej w swoim rodzaju bezspinkowej atmosfery, która udziela się jeszcze na parę tygodni po wydarzeniu.

Oprócz magii Kazimierza Dolnego oraz sytuacji w odpowiednim miejscu i czasie, wydarzenie daje możliwość odpięcia się i wskoczenia w równoległą rzeczywistość koncertów, chillu na pół dzikiej plaży, przygód jak Paprowędrówki, Przyklejando, Poduszkolot, Kanioning i wiele innych. Kazimiernikejszyn to także piękne widoki, słońce, czy spotkania z Przegośćmi.

– Koncerty największych polskich, i nie tylko, gwiazd, autorskie przygody, spotkania ze specjalnymi gośćmi i jedyny taki czas od relaksu po szaleństwo. No i publiczność jakiej nie znajdziecie nigdzie indziej. Będzie można zatopić się w tańcu na silent disco na środku rynku w Kazimierzu Dolnym, doświadczyć Czasu na P, pobawić się rodzinnie na Dobry Dzieciak Party, pójść na energetyczne koncerty w Kamieniołomach, gdzie scena stoi tuż pod skałami, bawić się do 8 rano na codziennych after party czy też stoczyć wielką bitwę na poduszki. A to tylko mała część tego jedynego w swoim rodzaju festiwalu – mówi Mateusz Stachyra, Kierownik Referatu Kultury i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym.

W środę na Rynku Kazimierza Dolnego zaplanowano Silent Disco, w czwartek zagrają: Kazimierska Orkiestra Dziadowska, Blenders, Nosowska i Vito Bambino. W piątek na scenie zaprezentują się: Kaśka Sochacka, Natalia Przybysz, Dubioza Kolektiv oraz Karaś/ Rogucki, zaś w sobotę: Paprodziad i Pęczak, Fisz Emade Tworzywo, Igo Walaszek/Igo a na koniec zagra Bajm. Organizatorzy obiecują, że X edycja będzie dopieszczona pod każdym względem.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz