Festiwal Fanfara czyli cztery dni z roztoczańską muzyką, krajobrazem i smakami
10:03 07-08-2023 | Autor: redakcja
POTAŃCÓWKI
Piątek 11 sierpnia oraz sobota 12 sierpnia godz. 19.00 Chłopków – pod remizą – zagrają: Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Kapela Bornego z Podzamcza , Kapela Butrynów i inni.
FURA
Poniedziałek 14 sierpnia
Tradycyjnie ważną częścią Fanfary jest mobilny koncert orkiestry na furze odwiedzającej wioski, sklepy i plantacje malin. Na trasie fury przewidziane są przystanki – potańcówki przy kilku miejscowych remizach.
WARSZTATY I SPOTKANIA MUZYCZNE
11-14 sierpnia
Zajęcia ze śpiewu będą się odbywać w dwu równoległych grupach do wyboru, ok 3 h dziennie przez 4 dni. Pierwsze zaplanowano na piątek ok. godz. 17, ostatnie w poniedziałek przed południem. Warsztaty prowadzą Agnieszka Szokaluk (grupa dla kobiet) i Agata Harz (grupa mieszana) W programie nauka obrzędowych i lirycznych pieśni i stylu z okolic Biłgoraja, ćwiczenia emisyjne i oddechowe.
Od piątku do poniedziałku odbywają się sesje warsztatowe – otwarte próby Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej, do których dołączyć mogą zainteresowane osoby grające na instrumentach dętych (trąbce, klarnecie, flecie, saksofonie, sakshornie, puzonie, waltorni, tubie…) w stopniu przynajmniej średnim z nut lub ze słuchu. Spotkania poświęcone będą pracy nad nowymi utworami z tradycyjnego repertuaru tanecznego dawnych orkiestr z tej części Roztocza. W programie również spotkania z mistrzami z orkiestr z Goraja i Zdziłowic
Spotkania śpiewacze poświęcone pieśniom maryjnym w tradycyjnych melodiach charakterystycznych dla okolic Goraja i Frampola. Poznanie pieśni w miejscowych wariantach służyć ma też przygotowaniu do wspólnego śpiewu w miejscowym kościele po mszy w dniu święta Wniebowzięcie NMP (tzw. Matki Boskiej Zielnej) 15 sierpnia.