Tragiczny wypadek w Górze Puławskiej. Nie żyje 58-letni pieszy
13:06 22-06-2026 | Autor: redakcja
Do tragedii doszło około godziny 22:40 na drodze wojewódzkiej nr 743, na trasie z Góry Puławskiej w kierunku Janowca. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 20-letni mieszkaniec gminy Puławy kierował samochodem marki Volvo i poruszał się prostym, nieoświetlonym odcinkiem drogi poza terenem zabudowanym.
W pewnym momencie auto potrąciło pieszego, który szedł prawą stroną jezdni. Mężczyzna nie posiadał elementów odblaskowych i nie był oświetlony.
Pieszy zmarł na miejscu
W wyniku potrącenia 58-letni mieszkaniec gminy Przyłęk doznał rozległych obrażeń ciała. Na miejscu natychmiast podjęto reanimację. Najpierw prowadzili ją strażacy, a następnie zespół ratownictwa medycznego.
Niestety, mimo wysiłków służb, życia mężczyzny nie udało się uratować. Pieszy zmarł na miejscu zdarzenia.
Kierowca był trzeźwy
Kierujący Volvo został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że 20-latek był trzeźwy.
Na polecenie prokuratora kierującego czynnościami ciało 58-latka zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie. Tam zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.
Policjanci zabezpieczyli również procesowo samochód marki Volvo, który brał udział w zdarzeniu.
Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragedii
Szczegółowe okoliczności oraz przyczyny tragicznego wypadku wyjaśniają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Puławach pod nadzorem prokuratury.
Sprawa będzie obejmować między innymi analizę przebiegu zdarzenia, warunków panujących na drodze oraz zachowania uczestników wypadku.
Klasyka gatunku – „batman”, bez odblasków, za to po złej stronie jezdni i nie na jej krawędzi (a do tego często „trzeźwy inaczej”).
Kierowca Volvo młody, to nauczy się jednego – w Polsce, zwłaszcza w weekendy po zmroku, na nieoświetlonych fragmentach dróg, jak tylko się da, jeździ się na długich.
Za młody żeby w nocy jeździć, Slepak zabił człowieka