25/06/2026
690 680 960

Piraci drogowi zatrzymani przez chełmską drogówkę. Posypały się wysokie mandaty

Trzy osoby straciły prawo jazdy po kontrolach przeprowadzonych przez policjantów chełmskiej drogówki. Powodem było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Najwyższy mandat wyniósł aż 4 tysiące złotych.

Policjanci chełmskiej drogówki tylko jednego dnia zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym. Wszystkie przypadki dotyczyły poważnego przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym, gdzie nadmierna prędkość stanowi szczególne zagrożenie dla pieszych, rowerzystów i innych uczestników ruchu.

4 tysiące złotych mandatu dla kierującej Toyotą

Najsurowszą karę otrzymała 35-letnia kierująca Toyotą. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 66 km/h. Ponieważ działała w warunkach recydywy, została ukarana mandatem w wysokości 4 tysięcy złotych.

To jednak nie jedyna konsekwencja. Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym kobieta straciła również prawo jazdy.

Kolejne wysokie mandaty

Tego samego dnia policjanci zatrzymali do kontroli jeszcze dwie osoby, które również przekroczyły prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W ich przypadku mandaty wyniosły 3 tysiące oraz 1500 złotych.

Każda z tych osób musiała liczyć się także z zatrzymaniem prawa jazdy. Policja przypomina, że takie wykroczenia należą do szczególnie niebezpiecznych, ponieważ znacznie wydłużają drogę hamowania i ograniczają czas reakcji kierowcy.

Policja apeluje o rozsądek

Funkcjonariusze podkreślają, że nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Dlatego apelują do kierowców o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów.

— Apelujemy o zachowanie ostrożności, rozsądek za kierownicą oraz jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków na drodze — przekazują policjanci.

Przestrzeganie ograniczeń prędkości ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Szczególnie w terenie zabudowanym chwila nieuwagi i zbyt szybka jazda mogą doprowadzić do tragicznych konsekwencji.

Źródło: Policja Chełm

3 komentarze

  1. niech się wezmą za hulajnogi – większość z nich nie ma ogranicznika

  2. a pisior mejza- bandyta drogowy jeździ po 200 i śmieje się policji w twarz machając immunitetem poselskim pis
    jego elektorat jak tutaj nie ma immunitetu i płacić musi … brawo policja, stop bandytom drogowym!

Dodaj komentarz