Gmina Józefów nad Wisłą apeluje do mieszkańców. Zakaz podlewania ogrodów i napełniania basenów
08:45 27-06-2026 | Autor: redakcja
Wysoki pobór wody w gminnej sieci
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Józefowie nad Wisłą wydało informację skierowaną do mieszkańców gminy. Powodem jest utrzymujące się duże zużycie wody z gminnych wodociągów.
Jak podkreślono w komunikacie, obowiązuje zakaz podlewania upraw rolnych, ogrodów przydomowych, ogrodów działkowych, trawników, a także napełniania basenów. Ograniczenia mają związek z koniecznością zabezpieczenia podstawowych potrzeb mieszkańców.
Woda przede wszystkim do celów bytowych
Władze przedsiębiorstwa przypominają, że woda z sieci wodociągowej przeznaczona jest przede wszystkim do spożycia przez ludzi oraz zaspokajania podstawowych potrzeb socjalno-bytowych.
Nadmierny pobór wody może zagrażać ciągłości dostaw oraz wpływać na utrzymanie jej odpowiedniej jakości. Dlatego mieszkańcy proszeni są o racjonalne gospodarowanie wodą i stosowanie się do wydanych zaleceń.
Zakaz pobierania wody z hydrantów
W komunikacie zwrócono również uwagę na całkowity zakaz pobierania wody z gminnych hydrantów. Nielegalne korzystanie z hydrantu traktowane jest jako kradzież wody i może skutkować odpowiedzialnością karną.
Przedsiębiorstwo prosi mieszkańców o odpowiedzialne korzystanie z wody i przestrzeganie obowiązujących zasad. Jak zaznaczono, działania te podejmowane są dla wspólnego dobra wszystkich mieszkańców gminy.
nie apelujcie przecież to wasz zarobek oczywiscie z zawyżoną opłatą
Nie mogą sobie drugiego ujęcia wybudować tylko ciągnąć kasę?
Upał upałem a w Polsce wrze. DROGI LEMINGU, POJMIJ TO WRESZCZIE- TO NIE DLA CIEBIE BĘDĄ VIP SALONIKI..
Przyznam, że nawet mnie, a przecież mam o tej władzy jak najgorsze zdanie, zaskakują kolejne odsłony afery szpitalnej. To jest jednak aż nie do uwierzenia-
i to, to czego oni doprowadzili Ochronę Zdrowia, i to, jak sobie, za nasze pieniądze i kosztem zdrowia innych, zrobili własne państwo w państwie, i podłość,
niebywała agresja, wręcz zbydlęcenie, które cechuje ataki Uśmiechniętej Władzy, jej mediów i farm trolli, na tych, którzy ośmielili się tę aferę ujawnić.
To naprawdę Białoruś.
I aż zaskakuje mnie, jak z każdym kolejnym dniem jeszcze trafniejszy okazuje się mój „list” do leminga i fanatyka Uśmiechu w sprawie Ochrony Zdrowia.
Więc znowu do niego napiszę.
Drogi lemingu i fanatyku obecnej władzy, MUSISZ POJĄĆ JEDNO.
To nie Ciebie Kacprzyk będzie leczył, nie dla ciebie vip saloniki. Ty najwyżej zaliczysz tomograf, jak scezniesz w kiblu szpitalnym.
A nie daj Boże będziesz marudził, będziesz chciał uczciwości, sprawiedliwości, godnego traktowania? Dla siebie albo swojej rodziny? Przecież widzisz, co
się dzieje. Zgn#ją Cię za to, zniszczą, zmieszają Ciebie i Twoich bliskich z błotem.
Naprawdę Ci to odpowiada?
Zrozum wreszcie, że tylko ludzie powiązani z władzą będą mogli liczyć na natychmiastową obsługę, luksusowe warunki, ogólnie wszystko to, czego ani Ty,
ani ja nie dostaniemy.
To oni dostaną leki na raka, nie twoja babcia.
To ich córki będą „rodzić po ludzku”, twoja obok zarzyganych meneli na SORze.
ONI SPECJALNIE W TEN SPOSÓB SKONSTRUOWALI PAŃSTWO, WIERZĄC. ŻE GRZECZNIE TO ZAAKCEPTUJEJSZ I DALEJ BĘDZISZ SIĘ DO NICH MODLIŁ, CZYTAŁ WYBORCZĄ I OGLĄDAŁ
TVN…
Teraz może Ci się wydawać, że ten kryzys w Ochronie Zdrowia to problem pisiorów. Problem tej Polski B, tego ciemnogrodu, tych bidoków, tego plebsu, więc
co ich załować.
Oj kochany lemingu, kochany zwolenniku Uśmiechu, to w Ciebie trafi. I to szybciej niż myślisz.
Zresztą rozejrzyj się, porozmawiaj ze swoją rodziną, przyjaciółmi. Zobaczysz, że ten koszmar jest dużo bliżej niż ci się zdaje, jest tuż tuż.
I zrozumiesz, że twoja ukochana władza Cię po prostu OKŁAMUJE.
I naprawdę zaraz albo Ty, albo ktoś z twojej rodziny będzie w tej samej sytuacji, co ten plebs, którym tak gardzicie i, po cichu, cieszycie się, że ma
gorzej.
I wtedy, zapewniam Cię, to nie dla Ciebie będzie salonik VIP. To się załatwi Arłukowiczowi, Giertychowi, Szczepkowskiej czy Skibie.
TO DLA NICH JEST SERDUSZKO TUSKA. Dla Ciebie będzie zgon w kiblu i tomograf.
Naprawdę.
Przemyśl to.
Zapłaciłem 10000 za studnię glebinowe i ze podlewal co 5 min i może mnie gmina w trabke cmoknonć
Moje bombelki mają duży basen i zasługują na ochłodę. Nie władza poglebi lub zwiększy ilość ujęć wody. Nie mój problem. A no i pomidorki podlać
Ja se dzisiaj kupiłem w obu 2mx4m w promce za 800pln😁😎
wszyscy tylko apelują i nic nie robią … ksionc apeluje, policja apeluje, lekarze i władza niby apeluje
a i tak elektorat zrobi co chce
tylko radykalne środki!
jak w kranach przez kilka dni nie będzie wody to zaczniemy myśleć dlaczego?
ale co tam jakieś ekooszołomy będą nam kit wciskać że planeta płonie, dalej czyńmy sobie ziemię poddaną
wyrąbać lasy, zasypać bagna, osuszyć torfowiska i łąki bo traktorem nie wjedzie
oto skutki
Zanurz łepetynę w zimnej wodzie i ochłoń, bo ten upał wyraźnie daje Ci się we znaki 💦🙂🚿
ale jak!? … trawnik trzeba podlewać żeby szybko trawka rosła, i wtedy można ją kosić co 3 dni
to teraz ulubione zajęcie Polaków