22/06/2026
690 680 960

Ekspresowo do Warszawy. Kolejny odcinek autostrady A2 będzie przejezdny jeszcze w tym tygodniu

Jeszcze w tym tygodniu z naszego regionu będzie można autostradą do Warszawy. Oznacza to koniec uciążliwych objazdów drogami krajowymi i szybszy dojazd do pozostałych części kraju.

Od końca kwietnia kierowcy mogą korzystać z pierwszego w naszym regionie odcinka autostrady A2. Chodzi o 27-kilometrowy fragment trasy pomiędzy węzłami Łukowisko i Biała Podlaska. Wciąż jednak nie można ekspresowo dojechać do Warszawy. Na węźle Łukowisko trzeba zjechać na drogę krajową nr 19, a następnie w Międzyrzecu Podlaskim na drogę krajową nr 2 i dojechać nią do Siedlec. Tam kierowcy ponownie wjeżdżają na autostradę.

Niebawem ma się to jednak zmienić. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała dziś, że udostępnienie kierowcom kolejnego odcinka autostrady A2, a dokładnie fragmentu od węzła Łukowisko do węzła Siedlce Wschód, nastąpi jeszcze w tym tygodniu.

– W tym tygodniu udostępnimy do ruchu blisko 30 km autostrady A2. Taki plan mamy na najbliższe dni. Zapowiada się ciekawie – przekazała GDDKiA.

Oznacza to, że otwarcie nowego odcinka nastąpi jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnych wyjazdów. Tym samym kierowcy zyskają szybsze i wygodniejsze połączenie z Warszawą oraz innymi regionami kraju, a także bezpośredni dostęp do sieci dróg szybkiego ruchu.

Dodaj komentarz