28/06/2026
690 680 960

Dramatyczna walka o życie młodego mężczyzny. Tonął w zalanym wodą wyrobisku piachu

Dzikie kąpielisko zlokalizowane na terenie kopalni piachu przyciąga okolicznych mieszkańców. Dziś po południu pod wodą zniknął tam młody mężczyzna.

W niedzielę, 28 czerwca, służby ratunkowe zostały zaalarmowane o młodym mężczyźnie, który zniknął pod wodą. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 17 na terenie zalanego wodą wyrobiska piachu w Gołębiu w powiecie puławskim.

Znajduje się ono w kompleksie leśnym od strony Niebrzegowa i jest w okresie letnim wykorzystywane do kąpieli przez okolicznych mieszkańców. Jednak jak zaznaczają funkcjonariusze, jest to dzikie kąpielisko, nad którym brakuje ratownika, a dno jest nieregularne, a tym samym dość niebezpieczne.

Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. W międzyczasie na pomoc ruszyły też przebywające nad wodą osoby. Po kilkunastu minutach udało im się odnaleźć zaginionego. W momencie przyjazdu ratowników, mężczyzna był już wyciągnięty na brzeg. Nie wykazywał jednak funkcji życiowych.

Podjęta resuscytacja krążeniowo-oddechowa przyniosła skutek i 23-latka przetransportowano do szpitala. Obecnie trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

4 komentarze

  1. Tam powinna stać policja i przeganiać amatorów w taką pogodę. Sam kiedyś życia o mało co nie straciłem na takiej żwirowni. Masz dno, pewnie się pluskasz, a za pół metra przepaść pod nogami.

  2. trzymam kciuki wracaj do zdrowia z całego serca

  3. PO co ratować młody chłop i kaleka na byc

    • Idź się napij wody bo upał widocznie ci szkodzi. Po co ratować człowieka ,no nie wiem ,może z ludzkiego odruchu ? Też byś zadawał takie pytanie gdyby na miejscu tego chlopaczyny był ktoś z twoje bliskiej rodziny ?

Dodaj komentarz