Darmowe lody włoskie u Salezjanów za biało-czerwony pasek na świadectwie
09:54 25-06-2026 | Autor: redakcja
Salezjanie zapraszają na słodkie spotkanie
Salezjanie z ul. Kalinowszczyzna 3 w Lublinie przygotowali otwarte zaproszenie dla wszystkich, którzy w piątek 26 czerwca będą chcieli zatrzymać się na chwilę i skorzystać ze słodkiej niespodzianki. W nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych poinformowano, że tego dnia rozdawane będą darmowe lody włoskie dla wszystkich, którzy będą mieli biało-czerwony pasek na świadectwie.
Akcja odbędzie się w godzinach od 13.00 do 15.00. To krótka, ale atrakcyjna propozycja szczególnie dla dzieci, młodzieży i rodzin, które w letnie popołudnie będą w okolicy.
– Jeśli jesteś z Lublina albo okolic i masz w tym roku biało-czerwony pasek na świadectwie, to nie przewijaj dalej, bo mam dla ciebie ważną informację. W piątek 26 czerwca od godziny 13:00 do 15:00 zapraszamy cię jako Salezjanie na darmowe lody włoskie tutaj u nas, które będziemy wydawali. Wystarczy przynieść świadectwo, legitymację i można się tutaj zgłosić w piątek od 13:00 do 15:00. Czekamy na ciebie. Maszyna już jest gotowa, przegotowana, także do zobaczenia. Szczęść Boże – mówi na nagraniu Salezjanin Krzysztof Wasiak z Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lublinie.
Podobne akcje były już w Polsce
Rozdawanie darmowych lodów nie jest w Polsce czymś nowym. W ostatnich latach podobne inicjatywy pojawiały się m.in. przy okazji zakończenia roku szkolnego, festynów rodzinnych, pikników parafialnych czy wydarzeń organizowanych dla dzieci.
Jednym z najbardziej znanych przykładów była akcja lodziarni w Pszczynie, gdzie przez lata darmowe lody trafiały do uczniów za świadectwo z czerwonym paskiem. Pomysł wzbudzał duże zainteresowanie, a później także publiczną dyskusję o tym, czy tego typu nagrody powinny być kierowane wyłącznie do najlepszych uczniów, czy raczej do wszystkich dzieci.
W wielu miejscowościach lody pojawiały się również podczas parafialnych i osiedlowych pikników. Były jednym z elementów rodzinnego świętowania, obok zabaw, konkursów, dmuchańców, napojów i słodkich przekąsek. W takich przypadkach nie chodziło wyłącznie o poczęstunek, ale o stworzenie atmosfery spotkania i wspólnoty. Salezjanie z Lublina wykorzystują znany i sprawdzony w Polsce pomysł, nadając mu lokalny, wspólnotowy charakter.
Ja bym jednak uważał. Jak klechy mówią o lodach w kontekście dzieci to nie wiadomo co mają na myśli…
…lody kakaowe.
Brawo! Ambicje i zdolności należy doceniać i wyróżniać.
Lody z ksiedzem😝😝😝🤣🤣🤣
Tak mała prowokacja.
Tak zwana Lewacka „afera o lody za czerwony pasek” to ogólnokrajowa burza wywołana pismem Rzecznik Praw Dziecka (Moniki Horny-Cieślak) do właścicielki lodziarni w Pszczynie, w którym sugerowano zaprzestanie rozdawania darmowych lodów dzieciom za świadectwo z wyróżnieniem. Działanie to miało chronić najmłodszych przed presją i wykluczeniem. żeby ta lodziarnia u Salezjanów nie miała nieprzyjemności.
A wlasnie, zeby miala! Jak równość to równość. Jeśli nic nie zrobią to KK jest lepszy od prywatnej osoby prowadzącej firmę?
Mistrzostwa świata i olimpiady też zlikwidować, bo tam jest dopiero segregacja. Nie wygrałeś, wypad. Ze skrajności w skrajność. Jeżeli ktoś chce i się uczy to takich należy doceniać i wynagrodzić, bo zasłużył sobie na to ciężka pracą. Zlikwidować wojny. Ten co przegrywa robi wypad, czyli wykluczenie społeczne. Paranoja
stop lewackiej miernocie.
Segregacja. Rozumiałbym za ocenę z religii, ale tak to jawne dzielenie społeczeństwa. ps. od darowizny należy się podatek państwu.
Dyskryminacja ambitnych osub mojej curce zabrakło puł stopnia do paska, na pewno tam nigdy nie kupimy lodów!!!! Antyreklama
Żadna dyskryminacja, widocznie nie była na tyle zdolna żeby mieć ten pasek. Dorosłe życie i tak zweryfikuje zdolności i ambicje w postaci tego jak taka osoba znajdzie sposób na zarabianie pieniędzy na życie. Ja swoim dzieciom mówie od początku na jakie przedmioty nie ma sesu zwracać uwagi bo nic nie wnoszą. Po co komuś 6 z plastyki, muzyki, religii itp. jak to nic nie wnosi do życia zawodowego, ważne żeby skupiały się na umiejętnościach które jednocześnie lubią i faktycznie dadzą w przyszłości możliwość dobrego życia.
Ale z ciebie dzban! Łapiesz się na taką prymitywną prowokację!
Za takie błędy też nie dałbym czerwonego paska
Słownik sobie kup analfabetko po studiach.
Do Kasia, widzę że też jesteś mocno wykształcona, nie wiem czy gimnazjum ukończyłaś, widzę po Twojej pisowni.
Następny! Ręce opadają…
Ukończyłam studia poza tym nic ci do tego. A słowo podtrzymuje nigdy się tam z curkom na lody nie wybierzemy jest mnustwo innych lokali poza tym jusz wystawiłam ocenę 1 na google, ciekawe co bendzie nastempne, darmowe lody dla facetuw poniżej 1.70 wzrostu? Kpina
Trochę szkoda, że akurat kościół segreguje dzieci. Nie każdy jest tak zdolny. Przecież jest kilku świętych, co mieli problem ze zdaniem egzaminów na stan kapłański. A tu nie masz paska to spadaj
Czyli wypadałoby też zlikwidować nagrody w szkole za czerwony pasek, bo segregacja.
Zlikwidować paski na świadectwie, bo segregacja.
Właściwie, idąc tym tokiem rozumowania to i oceny trzeba zlikwidować – bo też segregacja!
Mistrzostwa świata i olimpiady też zlikwidować, bo tam jest dopiero segregacja. Nie wygrałeś, wypad. Ze skrajności w skrajność. Jeżeli ktoś chce i się uczy to takich należy doceniać i wynagrodzić, bo zasłużył sobie na to ciężka pracą. Zlikwidować wojny. Ten co przegrywa robi wypad, czyli wykluczenie społeczne. Paranoja
nie dzbanie, pisałem tylko o kościele
To może zlikwidujmy oceny, bo ktoś ma same czwórki i piątki, a inny leci na dwójach?