Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało dzisiaj, że zostaną podniesione najniższe wynagrodzenia pracowników ochrony zdrowia. W ciągu 6 miesięcy na ten cel ma trafić prawiem 4 mld złotych. Rada Ministrów przyjęła projekt ministerstwa zdrowia wypracowany wspólnie na Trójstronnym Zespole ds. Ochrony Zdrowia.
W Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii trwają prace nad mechanizmami służącymi zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych Polaków. W planach jest stworzenie instrumentów pomocowych w postaci bonów mieszkaniowych, a także rządowy program poręczeniowo-gwarancyjny dla spłaty kredytów hipotecznych.
W sobotę odbyła się prezentacja programu "Polski Ład" przygotowanego przez Prawo i Sprawiedliwość. - "Polski Ład" - wielki program społeczno-gospodarczy na najbliższe lata. To nasz plan gospodarczej odbudowy. I nowa nadzieja na dobrą przyszłość. Chcemy, żeby wszyscy w Polsce mieli jak najlepsze warunki do godnego życia na europejskim poziomie - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
Mieszkaniec woj. lubelskiego doprowadził do karambolu na drodze krajowej nr 10. Mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu, wczoraj 44-latek usłyszał zarzuty.
W poniedziałek w kraju została przekroczona liczba 14 mln wykonanych szczepień, od momentu podania pierwszej szczepionki. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem Michała Dworczyka przedstawione zostały nowe zasady szczepień przeciwko COVID-19.