Minister zdrowia Adam Niedzielski na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, że wciąż musimy być przygotowani do kolejnej fali, o ile nowe mutacje nie znajdą się w zakresie ochrony szczepień. Jak się okazuje, w Polsce mamy obecnie dwa potwierdzone ogniska związane z indyjską mutacją koronawirusa.
Minister zdrowia Adam Niedzielski przyjął dziś szczepionkę przeciwko COVID-19. Szef resortu zdrowia poinformował, że został zaszczepiony preparatem AstraZeneca.
Narodowy Program Szczepień przyśpiesza za sprawą mobilnych namiotów i kontenerów, gdzie będzie można przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19. O nowych formach szczepienia poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki.
Trwa konferencja prasowa z udziałem premiera oraz ministra zdrowia. Szef rządu zapowiedział luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.
Podczas porannej rozmowy w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że od 4 maja dzieci z klas I-III wrócą do szkół. Jednocześnie zaznaczył, że szkoły zawsze były priorytetem jeśli chodzi o przywracanie normalnego funkcjonowania.