Brutalny atak za koszulkę piłkarską. 17-latek i 19-latek odpowiedzą za rozbój
11:15 24-06-2026 | Autor: redakcja
Do zdarzenia doszło w sobotę na jednej z ulic w Międzyrzecu Podlaskim. Jak wynika z ustaleń policjantów, 41-letni mężczyzna szedł ulicą ubrany w koszulkę z logo drużyny piłkarskiej, której barwy nie spodobały się napastnikom.
Według śledczych 17-latek postanowił odebrać pokrzywdzonemu koszulkę. W działaniu miał pomagać mu 19-latek. Młodszy z podejrzanych zaatakował mężczyznę, kopiąc go i uderzając. Gdy 41-latek upadł na ziemię, sprawcy zerwali z niego koszulkę, po czym uciekli.
Pokrzywdzony nie prowokował agresorów
Z ustaleń policjantów wynika, że zaatakowany mężczyzna w żaden sposób nie prowokował napastników. Motywem działania sprawców miała być wyłącznie chęć odebrania mu koszulki przeciwnej drużyny piłkarskiej.
Sprawą zajęli się międzyrzeccy kryminalni. Dzięki ich działaniom szybko ustalono personalia podejrzanych oraz miejsce ich pobytu. Do zatrzymania 17-latka i 19-latka, mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego, doszło już następnego dnia po zdarzeniu na terenie miasta.
Usłyszeli zarzuty rozboju
Zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Decyzją organów ścigania zostali objęci policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.
Za zarzucane im czyny grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja Biała Podlaska
Piłka nożna to rzeczywiście „sport” dla mniej lotnych… Żadna inna dyscyplina sportu nie ma takich podziałów jak w przypadku piłki kopanej.
proponuje skuć i założyć mu koszulkę ktòra mu się nie podoba xD
Pani policjantk🥲
To tak jakby w Lublinie założyć widzewa
Nie nosi się koszulki afii swidnik, jedynie można ja w ugandzie nosić, 😄😄
Dajcie tytuł:
„Lekkomyślne zachowanie 41-latka doprowadziło do napaści.”
„Ubrany w koszulkę przeciwnej drużyny sprowokował do bójki.”
Przecież to co napisałem jest prawdą.
Po co Pan zmyśla fakty? To co Pan napisał to wymyślone fakty.