28/06/2026
690 680 960

Awaria hydroforni w Niedrzwicy Dużej. Mieszkańcy mogą nie mieć wody

Ekstremalne upały i rekordowe zużycie wody doprowadziły do awarii infrastruktury wodociągowej w gminie Niedrzwica Duża. Uszkodzeniu uległa hydrofornia w Niedrzwicy Dużej, przez co część mieszkańców może być czasowo pozbawiona dostępu do bieżącej wody lub odczuwać znaczny spadek ciśnienia.

W sobotni wieczór Gmina Niedrzwica Duża poinformowała mieszkańców o poważnej awarii infrastruktury wodociągowej. Jak przekazano w komunikacie, do problemów doszło w związku z ekstremalnymi upałami oraz rekordowym zużyciem wody.

– Ekstremalne upały i rekordowe zużycie wody doprowadziły dzisiejszego wieczoru do awarii infrastruktury. Uszkodzeniu uległa hydrofornia w Niedrzwicy Dużej – poinformowała Gmina Niedrzwica Duża.

Część mieszkańców bez wody lub z niskim ciśnieniem

Awaria dotyczy miejscowości obsługiwanych przez uszkodzoną stację. Jak wynika z informacji przekazanych przez gminę, przez najbliższe kilka godzin mieszkańcy mogą być pozbawieni dostępu do bieżącej wody. W części gospodarstw domowych możliwy jest także drastyczny spadek ciśnienia w sieci.

– Przez najbliższe kilka godzin mieszkańcy miejscowości obsługiwanych przez tę stację będą pozbawieni dostępu do bieżącej wody lub odczują drastyczny spadek ciśnienia – czytamy w komunikacie.

Sytuacja może być szczególnie uciążliwa ze względu na wysokie temperatury, które zwiększają zapotrzebowanie na wodę i dodatkowo obciążają infrastrukturę.

Ekipy techniczne pracują na miejscu

Do usuwania awarii przystąpiło Przedsiębiorstwo Komunalne Nałęcz Sp. z o.o. Jak przekazano, ekipy techniczne są na miejscu i prowadzą działania naprawcze.

– Przedsiębiorstwo Komunalne Nałęcz Sp. z o.o. niezwłocznie przystąpiło do usuwania awarii. Ekipy techniczne są na miejscu i pracują na najwyższych obrotach – podała gmina.

Według wstępnych szacunków usunięcie usterki oraz ponowne napełnienie sieci może potrwać kilka godzin. Oznacza to, że nawet po zakończeniu napraw mieszkańcy mogą jeszcze przez pewien czas odczuwać skutki awarii.

Gmina apeluje o cierpliwość

Samorząd podkreśla, że sytuacja jest dynamiczna, a służby pracują nad jak najszybszym przywróceniem dostaw wody.

– Sytuacja jest dynamiczna, a pracownicy spółki robią wszystko, by woda jak najszybciej wróciła do Państwa domów. Proszę Was o cierpliwość i wyrozumiałość dla ekip pracujących w ten sobotni wieczór – przekazano w komunikacie.

Gmina zapowiedziała również, że będzie informować mieszkańców o postępach prac. Obecnie nie ma nowego komunikatu w tej sprawie.

Źródło: Gmina Niedrzwica Duża

3 komentarze

  1. A pisali SMSy żeby ograniczyć zużycie wody,ale nieee baseny dla bombelków muszą być! Tfu!

  2. Ocena: 0

    Specjalnie wylanczyli żeby plebs trawy niepodlewal u nas ciśnienie spada PO poludniu🤣🤣🤣

  3. Ocena: -2

    Warto bylo! Przynajmniej trawa będzie zielona.

Dodaj komentarz