23/06/2026
690 680 960

47-latek podejrzany o znęcanie się nad rodzicami. Trafił do aresztu na 3 miesiące

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 47-letni mieszkaniec gminy Urszulin, podejrzany o znęcanie się nad swoimi rodzicami. Mężczyzna miał wszczynać awantury, wyzywać najbliższych oraz dopuszczać się szarpaniny i przepychanek. Za zarzucany czyn, popełniony w warunkach recydywy, grozi mu nawet 7,5 roku więzienia.

Decyzją Sądu we Włodawie 47-letni mieszkaniec gminy Urszulin został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyzna jest podejrzewany o znęcanie się nad swoimi rodzicami. Jak wynika z ustaleń policjantów, miał znajdować się w ciągu alkoholowym, awanturować się i wyzywać najbliższych.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego, awanturującego się mężczyzny. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę z rodzicami 47-latka. Z ich relacji wynikało, że zachowanie syna było agresywne i uciążliwe, a w domu dochodziło także do szarpaniny oraz przepychanek.

Policjanci zatrzymali 47-latka

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, a następnie osadzili go w policyjnych pomieszczeniach. Sprawą zajęła się włodawska prokuratura, która skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

W sobotę Sąd we Włodawie przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował, że 47-latek spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad rodzicami w warunkach recydywy. Za taki czyn grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Nie bądźmy obojętni na przemoc

Policjanci przypominają, że brak reakcji otoczenia na przemoc może oznaczać ciche przyzwolenie na krzywdzenie drugiego człowieka. Każdy, kto jest świadkiem przemocy lub ma podejrzenie, że dochodzi do niej w najbliższym otoczeniu, powinien reagować i powiadomić odpowiednie służby.

Nie należy pozostawać obojętnym wobec ludzkiej krzywdy. Szybka reakcja może pomóc przerwać przemoc i zapewnić bezpieczeństwo osobom pokrzywdzonym.

Źródło: Policja Włodawa

7 komentarzy

  1. Ocena: 4

    Tacy zwyrole powinni być utylizowani.

  2. Ocena: -1

    Do Wyborca KO widzę że i Ty masz sprany łeb przez TVN.

  3. Ha tfu na peżota 207

  4. Ocena: -8

    Znów nasz rodak? Niemożliwe…ale ważniejsze jest nakręcanie antyimigracyjnej nagonki podczas gdy to nasze wolaki gotują piekło innym. Podobnie była traktowana ludność ukraińska co ostatecznie doprowadziło między innymi do tego co wydarzyło się na Wołyniu. Bez problemu można znaleźć materiały jak polacy traktowali tamtejszą ludność ale to niewygodne fakty i lepiej udawać że tak nie było. W akcjach odwetowych prowadzonych przez ak ginęli też cywile, tacy to dzielni byli wojacy. Zakompleksiony naród uważający się na niewiadomo kogo a za granicą jak ktoś ma oszukać polaka to tylko drugi polak taki to naród.

Dodaj komentarz