23/06/2026
690 680 960

10-latek potrącony przez hulajnogę elektryczną w rejonie szkoły. Pasażerka była nietrzeźwa

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w rejonie jednej ze szkół w gminie Łęczna. 14-latek kierujący hulajnogą elektryczną przewoził 19-letnią pasażerkę, która miała blisko promil alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia potrącony został 10-letni chłopiec.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 8.00 w rejonie jednej ze szkół na terenie gminy Łęczna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 14-letni chłopiec jechał hulajnogą elektryczną i przewoził 19-letnią pasażerkę.

Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta prawdopodobnie zastawiła mu drogę i poleciła, aby ją podwiózł. W okolicy szkoły miała chwycić ręką za kierownicę hulajnogi i dodać gazu. W konsekwencji doszło do potrącenia 10-letniego chłopca, który wychodził zza stojącego autobusu szkolnego.

Dziecko trafiło do szpitala

Potrącony 10-latek został przewieziony do lubelskiego szpitala. Po przeprowadzonych badaniach został zwolniony do domu.

Policjanci ustalili również, że 19-letnia pasażerka hulajnogi miała blisko promil alkoholu w organizmie. 14-letni kierujący posiadał kartę rowerową i jechał w kasku ochronnym.

Policja wyjaśnia szczegóły zdarzenia

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzane będzie między innymi, jaki dokładnie przebieg miało zdarzenie w rejonie szkoły oraz jaki był udział poszczególnych osób w doprowadzeniu do potrącenia dziecka.

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów dotyczących korzystania z hulajnóg elektrycznych.

— Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się hulajnogami elektrycznymi, a przede wszystkim poruszanie się nimi zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego — przekazują funkcjonariusze.

Hulajnoga elektryczna tylko dla jednej osoby

Policja przypomina, że hulajnoga elektryczna jest przeznaczona do przewozu wyłącznie jednej osoby. Przewożenie pasażerów jest zabronione.

Funkcjonariusze zwracają też uwagę na obowiązek używania kasków ochronnych przez najmłodszych uczestników ruchu.

— Pamiętajmy o kaskach ochronnych — rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO do 16. roku życia mają obowiązek używania kasków — przypominają policjanci.

Źródło: Policja Łęczna

11 komentarzy

  1. Brudne i lepkie ręce lubartowskiej
    Ocena: 17

    taka młoda torba a już pusta lumpiara, ha tfu

  2. więc to jeszcze było porwanie?

    • Ocena: 7

      I będzie musiała oddać samolot. Taka stara tradycja czyli extradycja😃😃😃

      • Nie, samolot to jest za furę z węglem.
        Za hulajnogę dostaniesz co najwyżej szybowiec 😉

        I żadna Tradycja, Tradycja to takie ładne imię dla dziewczynki.
        Zasadniczo.

  3. Ocena: 8

    Hulajnoga elektryczna tylko dla jednej osoby cymbały płci obojga i byle jakiej !!!
    I baniaki w kaskach, zrozumiano ?!

  4. Ocena: 7

    Hehe a mógł młody w krzaki z nią pojechać o
    I lupucupu, ale glab😆😆😆

  5. „— Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się hulajnogami elektrycznymi, a przede wszystkim poruszanie się nimi zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego — przekazują funkcjonariusze.” – a co ma do tego rodzaj pojazdu? Jeżeli ktoś nie zna lub nie stosuje się do przepisów to niezależnie czym kieruje spowoduje zagrożenie lub zdarzenie. Przy nieprawidłowym omijaniu autobusu szkolnego autem zagrożenie jest nawet większe niż przy nieprawidłowym omijaniu hulajnogą.

  6. Jedyne pełnoletnie nielegalne pasażero na bani, niezły duet!

  7. gdyby jeszcze kierujący mieli pojęcie jakie zasady obowiązują podczas omijania autobusu szkolnego

Dodaj komentarz