22/06/2026
690 680 960

Zderzenie Volkswagena z elektryczną hulajnogą w Lublinie. Kierowca jednośladu trafił do szpitala

Wypadek w rejonie Targów Lublin. Kierujący Volkswagenem wjechał w znajdującą się na przejeździe dla jednośladów hulajnogę, Na miejscu pracują policjanci. Zablokowany jest jeden pas jezdni.

Do wypadku doszło w poniedziałek, 22 czerwca, na ul. Dworcowej w Lublinie. Przed godziną 15, pod wiaduktem w ciągu ul. Lubelskiego Lipca’80 miało miejsce zderzenie elektrycznej hulajnogi z autem dostawczym. Interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący Volkswagenem mężczyzna poruszał się od strony Targów Lublin w kierunku dworca autobusowego. Wjechał w znajdującą się na przejeździe dla jednośladów hulajnogę, której kierowca przejeżdżał na drugą stronę jezdni.

Potrącony mężczyzna z hulajnogi trafił do szpitala. Teraz funkcjonariusze drogówki prowadzą czynności wyjaśniające. Są utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas jezdni.

Jak nam przekazano, do zdarzenia doszło w tym samym miejscu, w którym w ubiegłym roku zginął potrącony rowerzysta. Co więcej, okoliczności wypadku były również takie same.

6 komentarzy

  1. Grzegorz Złotopłetwy
    Ocena: 10

    Trzeba uważać na te hulajnogi i rowerzystów. Wszyscy teraz myślą, że każdy kierowca zatrzymuje się, żeby kogoś puścić na pasach. Słuchawki na uszach, telefon w dłoni i wychodzą prosto pod koła. Internet spłaszczył wyobraźnię.

  2. Poseł z reklamówką na granicy białoruskiej
    Ocena: 4

    Kierowca z Rzeszowa, więc o tym białym rowerze obok PdR mógł nie wiedzieć. No ale hulajnogista musiał wiedzieć. Ten rower jest ostrzeżeniem dla wszystkich.

  3. Ocena: 4

    Ile razy tamtędy przejeżdżam to zawsze jakiś de**l na pełnej przejeżdża i w dodatku pojawia się znikąd, bo nie widać za wiaduktem.
    Nie wspominając, że w Lublinie jest masa takich przejść, że przez nowe przepisy z pierwszeństwem tylko czekać i liczyć jak ktoś wtargnie znikąd

  4. powinno zlikwidowac sie pierszenstwo dla rowerow na przejazdach na ulicy

  5. To są te tzw. bezpieczne drogi rowerowe w Lublinie. Górą, wiaduktem biegnie bezkolizyjnie 8 pasów jezdni dla samochodzistów, a gdzieś na dole wije się slalomem droga rowerowa poprzecinana ulicami, parkingami, itp. Aż dziwne, że jest ona ciągła, albo, że nie ma na niej schodów.
    Ale jak ma wyglądać infrastrukura rowerowa w Lublinie, skoro projektują ją osoby, które rowerem nie jeżdżą.
    Z autobusami to samo. Nikt kto nimi zarządza autobusami nie jeździ.

Dodaj komentarz