27/06/2026
690 680 960

Sześć owiec spacerowało bez opieki ulicami miasta. Straż Miejska odnalazła je na polu kukurydzy

Nietypowe zgłoszenie trafiło do dyżurnego lubelskiej Straży Miejskiej w środę, 24 czerwca. Sześć owiec przemieszczało się bez opieki od ulicy Wygodnej w stronę ulicy Głuskiej. Zwierzęta zostały odnalezione przez funkcjonariuszy na polu kukurydzy, gdzie odpoczywały w cieniu.

Do dyżurnego Straży Miejskiej w minioną środę wpłynęło zgłoszenie dotyczące sześciu owiec, które poruszały się bez opieki w rejonie ulicy Wygodnej. Zwierzęta miały kierować się w stronę ulicy Głuskiej.

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Oddziału Dzielnicowych. Strażnicy rozpoczęli działania od rozpytania okolicznych mieszkańców, aby ustalić, gdzie mogą znajdować się uciekinierki.

Owce odpoczywały w cieniu

Dzięki informacjom uzyskanym od mieszkańców funkcjonariusze ustalili, że zwierzęta zakończyły swoją wędrówkę na polu kukurydzy przy ulicy Głuskiej. Zmęczone owce odpoczywały tam w cieniu.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami na miejsce wezwano lekarza weterynarii. Wkrótce pojawił się również właściciel zwierząt, który przejął nad nimi opiekę.

Służby przypominają o odpowiedzialności za zwierzęta

Takie zdarzenia pokazują, jak ważne jest właściwe zabezpieczenie zwierząt gospodarskich. Pozostawione bez opieki mogą stwarzać zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla uczestników ruchu drogowego.

W tym przypadku szybka reakcja zgłaszającego, działania strażników miejskich oraz pomoc mieszkańców pozwoliły sprawnie odnaleźć owce i bezpiecznie przekazać je właścicielowi.

Źródło: SM Lublin

Jeden komentarz

  1. Szkoda że straż miejska tak ochoczo nie reaguje na baranów za kółkiem i ich złomy .

Dodaj komentarz