26/06/2026
690 680 960

Problemy z ciśnieniem wody w gminie Niemce. Utrudnienia potrwają do odwołania

Mieszkańcy miejscowości korzystających z ujęcia wody w Krasieninie na terenie gminy Niemce muszą nadal liczyć się z okresowymi spadkami ciśnienia w sieci wodociągowej. Utrudnienia obowiązują od kilku dni i potrwają do odwołania. W przypadku przerw w dostawie wody mieszkańcy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na wodę butelkowaną do sołtysów.

Okresowe spadki ciśnienia wody

Gmina Niemce po raz kolejny poinformowała o możliwych utrudnieniach związanych z funkcjonowaniem ujęcia wody w Krasieninie. Powodem jest duży pobór wody oraz konieczność uzupełniania zbiorników retencyjnych.

Jak przekazano w komunikacie, „w związku z dużym poborem wody oraz koniecznością uzupełniania zbiorników retencyjnych mogą występować okresowe spadki ciśnienia w sieci wodociągowej”.

Obniżone ciśnienie wody może występować od 26 czerwca 2026 roku aż do odwołania, w dwóch przedziałach czasowych: od godziny 13:30 do 15:30 oraz od 23:00 do 03:00.

Woda butelkowana dla mieszkańców

Mieszkańcy korzystający z ujęcia wody w Krasieninie-Kolonii, u których wystąpiły przerwy w dostawie wody spowodowane spadkami ciśnienia w sieci wodociągowej, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania na wodę butelkowaną do sołtysów właściwych miejscowości.

Zgłoszenia mają być podstawą do organizacji oraz dystrybucji wody dla osób dotkniętych utrudnieniami.

Gdzie zgłaszać zapotrzebowanie?

Zapotrzebowanie na wodę butelkowaną można zgłaszać do sołtysów poszczególnych miejscowości:

Kawka – Jerzy Woźniak, tel. 600 761 117
Krasienin – Małgorzata Rachańczyk, tel. 605 052 508
Krasienin Kolonia – Franciszek Drozd, tel. 510 355 050
Majdan Krasieniński – Mariusz Czerwonka, tel. 723 902 309
Osówka – Joanna Bucka, tel. 516 273 039
Pryszczowa Góra – Stanisława Brzozowska, tel. 504 748 056
Stoczek – Andrzej Urbaś, tel. 508 206 881
Stoczek Kolonia – Tomasz Sobiesiak, tel. 506 466 896
Wola Krasienińska – Robert Gąska, tel. 609 419 306

Gmina przeprasza mieszkańców za utrudnienia i apeluje o wyrozumiałość.

🔴PRZECZYTAJ 

Mieszkańcy gminy Niemce bez wody w czasie upałów. „Nie mamy czym umyć dzieci. Czujemy się porzuceni”

Źródło: Gmina Niemce

6 komentarzy

  1. Nie da się … Motto władzy. Najciekawsze że akurat ten świeży ,,niemiecki,, włodarz wcześniej był przez wiele lat na kierowniczym stanowisku w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, które jest odpowiedzialne m.in. za …… wodociągi. Chichot losu – drodzy mieszkańcy. Pozdrawiam. Trzymajcie się ciepło (sic!)

    • Poza tym ze jeszcze dyskutowal i obrazal mieszkancow podczas spotkania to nie kwapi sie do poprawienia stanu. PSL pokazuje swoje oblicze ale rozliczenie przyjdzie przy wyborach

  2. jak to nie macie wody w zaglonowanym mauserze xD

  3. Osoba komentująca J
    Ocena: 0

    Władze gminny do wymiany.W gminnie w której mieszkam po zauważenia problemów z wodą przed 2020 rokiem,za pomocą własnych i pozyskanych z zewnętrznych źródeł źródeł środków kilka lat temu zmodernizowano ujecie wody.A w najbliższej przyszłości będzie to samo robione z innymi ujęciami na terenie gminy.

  4. Nie wiem, co ma na celu sianie tej dezinformacji przez osoby komentujące. Po pierwsze Wójt jest dwa lata i już w tym czasie zdążył wybudować dodatkową studnię, w tym momencie czeka tylko na formalne finalne zgody z Wód Polskich i Starostwa Powiatowego w Lublinie. Nie da się w dwa lata zmodernizować całej sieci ale dzieje się w tym zakresie dużo i to w bardzo krótkim czasie. Wieloletnie zaniedabania poprzednich włodarzy nie zostaną naprawione jak za dotknięciem różdżki. Za poprzedniej władzy były o wiele gorsze niedobory i to niemalże w całej gminie, a nie tylko na jednym ujęciu, ustalili miejscowy plan na zabudowę szeregową i wielorodzinną (oczywiście na swoich działkach) bez planu modernizacji wodociągów. Dobrze, że władza się zmieniła, to może coś się ruszy do przodu.

    • ekspert od wszystkiego
      Ocena: 1

      Jakie stanowisko zajmował przed tym, jak został wójtem? Przypomnisz?

Dodaj komentarz