25/06/2026
690 680 960

Ponad kilogram narkotyków i 20 tysięcy złotych zabezpieczone przez policjantów. 44-latek trafił do aresztu

Policjanci z Dęblina zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu ryckiego podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram substancji odurzających i psychotropowych oraz ponad 20 tysięcy złotych w różnych walutach. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Dęblinie ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu ryckiego może posiadać znaczne ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Policjanci postanowili sprawdzić te informacje i podjęli działania wobec 44-letniego mężczyzny.

Podczas przeszukania posesji użytkowanej przez podejrzanego funkcjonariusze ujawnili susz roślinny oraz biały proszek. Łączna waga zabezpieczonych substancji przekraczała kilogram. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli ponad 20 tysięcy złotych w różnych walutach.

Wstępne badania potwierdziły charakter zabezpieczonych substancji

Z przeprowadzonych wstępnych badań wynika, że zabezpieczone środki to substancje odurzające i psychotropowe, których posiadanie jest zabronione na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Ze względu na znaczną ilość zabezpieczonych narkotyków sprawa została objęta śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rykach.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Następnie prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 44-latka izolacyjny środek zapobiegawczy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja Ryki

Źródło: Policja Ryki

6 komentarzy

  1. Łapać to robactwo społeczeństwa i zamykać ba długie lata! W wielu krajach dostałby 20-25 lub dożywocie. Wiedział ma co się pisze, cyniczny bez empatii typ! Handlarze niszczą życie, zdrowie, młodych, zagubionych ludzi. Grają rolę kupli, ziomali, a wszystko dla złapania stałego klienta. Oby dostał maksymalny wyrok i tyle posiedział! Rodzina, sąsiedzi powinni się dowiedzieć co za jeden..! Drogie Panie, nie dajcie się omamić ich sztuczkom i jas

  2. Ocena: 0

    Ku….. i znowu -„kreska” podrożeje na rynku !!!!

  3. Robactwo społeczeństwa, szkodnik, cynik , powinien trafić na wiele kat za kraty! Wiedział na co się pisze, w wielu krajach dostałby 15-25 do dożywocia! Nie ma tłumaczenia dla śmiecia! Niszczą życie młodych, często zagubionych, samotnych, po zawodach miłosnych. Łapać i zamykać na długie lata !

  4. Ocena: -1

    Ma handlarz przechlapane. Pewnie nałożą na niego pouczenie.

  5. Orzeł z Dęblina.

  6. Ocena: -5

    Nasz rodak wolak czy imigrant?

Dodaj komentarz