25/06/2026
690 680 960

Od 1 września szkolne stołówki zmienią menu na bardziej roślinne. Co najmniej raz w tygodniu posiłek obiadowy będzie wegetariański

Kuchnie w polskich szkołach będą się musiały od września bardziej otworzyć na dietę roślinną. Wprowadzona zarządzeniem szefowej resortu zdrowia zmiana wpisuje się w rosnący trend ograniczania spożycia mięsa, ale wymaga też edukacji, szkoleń personelu oraz odpowiedniego bilansowania diety dzieci. Dieta roślinna pozwala zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych, ale nieprawidłowo zaplanowana i wdrożona może doprowadzić do niedoborów ważnych składników. Eksperci podkreślają tymczasem, że dieta bezmięsna to tak naprawdę nie do końca „nowy trend” – jest mocno zapisana w polskiej tradycji kulinarnej.

21 komentarzy

  1. Ja, ja. Sznycel z soi GMO godd

  2. Kiedyś w szkolach na koloniach i obozach były normalne obiady, dzieci miały zdrowsze dzieci i niebyło takiego kretyństwa jak teraz. Odkurzcie stare jadłospisy, a nie wprowadzajcie dziadostwa!

  3. Super… cywilizacja nadchodzi

  4. Super

  5. A o d grudnia tylko szczaw i mirabelki w stołówkach szkolnych.

  6. KLAMSTWA i PROPAGANDA
    Ocena: -3

    Piszcie od razu – szkołom z bialymi dziećmi zalecamy MakDonaldy plant.
    A na deser robaczki bialkowe.

    PS: Mięso tylko dla koszer elit, globalnej 7ydomasonerii, syjonistów i czasem halal.

  7. Ocena: -5

    Bardzo słusznie, ile możemy być zaściankiem Europy. I tak te lata rządów poprzedniej ekipy to stracony czas którego już nie odzyskamy.

    • Tak tak, my mamy zascianek ale ludzie z KO postawili na nowoczenosc tzn pedofilia zoofilia segregowanie ludzi na partyjnych i nie..

Dodaj komentarz