25/06/2026
690 680 960

Na drodze ekspresowej płonie ciężarówka. Na miejsce jedzie straż pożarna

Naczepa wyładowana makulaturą zapaliła się na drodze ekspresowej S12/17. Na miejsce jedzie sześć zastępów strażaków. Są spore utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 25 czerwca, na drodze ekspresowej S12/17 w pobliżu Lublina. Po godzinie 17, na wysokości miejscowości Płouszowice, zapaliła się naczepa ciągnika siodłowego. Na miejsce skierowano straż pożarną, policję oraz służbę drogową.

Jak nam przekazano, pożar ma miejsce na jezdni w kierunku Lublina. Jest to odcinek między węzłami Jastków a Lublin Sławinek. W drodze są zastępy strażaków z Lublina, Moszenek, Garbowa i Płouszowic.

Na razie nie jest jeszcze znana przyczyna pojawienia się ognia. Wstępnie wiadomo, że nikt nie ucierpiał. Występują utrudnienia w ruchu.

Zablokowany jest jeden pas jezdni w kierunku Lublina. Niewykluczone jednak, że na czas akcji gaśniczej ruch zostanie całkowicie wstrzymany.

AKTUALIZACJA 17:29
Trwa akcja gaśnicza. Jezdnia w kierunku Lublina jest całkowicie zablokowana. Korek ma już blisko 3 km. Zalecamy na węźle Jastków zjechać na „starą” trasę.

Nie mogło oczywiście zabraknąć kierowców, którzy zwalniali niemal do zera, aby przyjrzeć się zdarzeniu. Tym samym na jezdni w kierunku Warszawy doszło do zderzenia pojazdów. Tam również zaczyna tworzyć się korek.

fot. nadesłane – Gracjan

8 komentarzy

  1. czemu nie odczpil ciągnka?

  2. Stoję w tym korku
    Ocena: 3

    Węzeł Jastkow jest zablokowany!!! Organizacja zjazdu objazdu to porażka. Gdzie są służby???

  3. Stoję w tym korku
    Ocena: 2

    Węzeł Jastkow jest zablokowany!!! Organizacja zjazdu objazdu to porażka. Gdzie są służby???

  4. Stoję w tym korku
    Ocena: 2

    Objazd to porażka

  5. TrollBagiennyPrzydenny
    Ocena: -1

    Dobry zawodnik… nawet nie wypiął ciągnika. OMG !!

  6. Patologia, wypadek jest na jednym pasie mogą otworzyć normalnie drugi pas

    • Ocena: 5

      Żaden strażak nie będzie narażał swojego życia. Zwłaszcza po kilku ostatnich potrąceniach. Co chwila wielkich migających strzałek kierowcy nie zauważają, a na pewno dostrzegą człowieka.

  7. Ocena: -6

    Wiozła fotowoltalike? Powinni już dawno tego zabronić

Dodaj komentarz