25/06/2026
690 680 960

Groźne zderzenie w Pogonowie. Motocyklista miał 1,5 promila alkoholu

41-letni motocyklista trafił do szpitala po zderzeniu z samochodem osobowym w miejscowości Pogonów w gminie Baranów. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierował jednośladem, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kurowie.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w środę, 24 czerwca, w miejscowości Pogonów w gminie Baranów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 28-letnia mieszkanka gminy Baranów, kierująca Volkswagenem, wykonywała manewr skrętu w lewo na posesję.

W tym samym czasie w prawy tylny bok jej samochodu uderzył jadący z naprzeciwka motocyklista, który poruszał się motocyklem marki Suzuki.

Motocyklista trafił do szpitala

Jednośladem kierował 41-letni mieszkaniec gminy Żyrzyn. Po zderzeniu mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Puławach. Przeprowadzone badania wykazały, że doznał poważnych obrażeń ciała.

Policjanci sprawdzili również stan trzeźwości motocyklisty. Badanie wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawę prowadzi policja z Kurowa

Szczegółowe okoliczności oraz dokładny przebieg zdarzenia są obecnie wyjaśniane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kurowie. Mundurowi będą ustalać między innymi, jak doszło do zderzenia oraz jaki był udział uczestników w jego przebiegu.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Grozi za nie kara pozbawienia wolności do 3 lat. Kierowca musi liczyć się również z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na co najmniej trzy lata, wysoką grzywną oraz obowiązkiem zapłaty świadczenia na Fundusz Sprawiedliwości w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.

fot. Policja Puławy

Źródło: Policja Puławy

2 komentarze

  1. Lata temu moałem znajomego z gminy Baranów. Jeździł zdartym golfem II. Nic tam się kupy nie trzymało. Na pytanie czy nie boi się tym jeździć? Opowiedział. Przykładiwo po gminie Baranów można nawet bez hamulców jeździć

  2. Ocena: -3

    Jak zwykle sprawca zdarzenia jest samochodzista. Dlatego w ramach poprawy bezpieczeństwa policja nałoży kilka mandatów na pieszych czy rowerzystów pod błahym pretekstem, natomiast na istotnie niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym nie będzie zwracała uwagi.

Dodaj komentarz