W nocy z czwartku na piątek na ulicy Głębokiej w Lublinie doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które wymagały pomocy medycznej i zostały przetransportowane do szpitala.
Od pewnego czasu pacjenci i pracownicy Szpitala Neuropsychiatrycznego im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie (ul. Abramowicka 2) są poważnie zaniepokojeni perspektywą ewentualnego zamknięcia (lub dość enigmatycznie brzmiącej „restrukturyzacji”) kolejnej jednostki tej placówki. Po Oddziale Psychosomatycznym tym razem sprawa dotyczy Oddziału Detoksykacyjnego dla Osób Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych.
Drogo będzie kosztowała 18-latka przejażdżka po pijanemu. Stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w zaparkowane samochody. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.
Siedziała bezradnie na śniegu, między blokami, skazana na łaskę ludzi. Gdyby nie szybka reakcja jednej z mieszkanek, historia Chmielowej – młodej sokolicy z Lublina – mogła zakończyć się tragicznie.
Przeciwnicy budowy w Lublinie spalarni odpadów komunalnych triumfują po raz drugi. Ich starania dotyczące uchylania decyzji środowiskowej przyniosły afekt. Oczywiście nie kończy to jeszcze sprawy, jednak społecznicy zapewniają, że będą walczyć dalej.