Oczyszczone oraz zdezynfekowane zostały już gospodarstwa, w których potwierdzono występowanie ptasiej grypy. Jak nas poinformowano, obecnie nie ma nawet podejrzeń obecności wirusa w kolejnych fermach drobiu. Na terenie gminy znaleziono za to zainfekowanego jastrzębia.