"Jeśli znalazłeś w Internecie niepokojące treści dotyczące szczepionek przeciw Covid-19, które Twoim zdaniem są nieprawdziwe, zgłoś je poprzez prosty formularz" - w ten sposób władze zachęcają do zgłaszania fałszywych informacji na temat szczepionek przeciwko COVID-19.
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował we wtorek, że powstanie Fundusz Kompensacyjny. Do odszkodowań z Funduszu zostaną zakwalifikowane osoby, które "będą hospitalizowane przynajmniej 14 dni lub doznają szoku anafilaktycznego" po podaniu szczepionki.
Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że do dzisiaj szczepionkę w kraju przyjęło ponad 250 tys. osób. U 37 z nich wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne.
Dzisiaj wieczorem Górale ogłosili, że całe Podhale i wszystkie miejscowości z tej części Polski, które żyją z turystyki, mają być dostępne dla turystów. Chodzi o stoki, miejsca noclegowe i lokale gastronomiczne. Podkreślili również, że po prostu chcą tylko normalnie żyć i pracować. Nic więcej.
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 31 stycznia. Oznacza to, że nadal pozostaną zamknięte m.in. stoki, restauracje i hotele.