W poniedziałek rozpoczynają się szczepienia osób 70+ w ramach Narodowego Programu Szczepień. Podczas niedzielnej konferencji prasowej Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, zaapelował do seniorów, aby zostali w domach i nie szli do przychodni, ponieważ wszystkie terminy do marca zostały już zarezerwowane.
Ratownicy medyczni z Choszczna w woj. zachodniopomorskim udzielili pomocy mężczyźnie, który miał w organizmie około 10 promili alkoholu. Został on przewieziony do szpitala. U zdrowego człowieka dawka śmiertelna to około 4-5-promili.
COVID-19 nakręca ceny, a klient płaci podwójnie - za usługę i za bezpieczeństwo - donosi serwis prawo.pl. Według portalu opłaty covidowa lub gabinetowa już na stałe wpisały się do cennika usług stomatologicznych i lekarskich, ale wprowadziło ją też wiele innych firm, np. kurierskie. Klient często dopiero przy płatności dowiaduje się, że musi dopłacić za ochronę przed koronawirusem.
Do wczoraj zarejestrowało się ponad 280 tys. seniorów na szczepienia. W całym kraju chęć udziału w Narodowym Programie Szczepień zadeklarowało już ponad 1,1 mln osób.