27/06/2026
690 680 960

Finał akcji ProcentujeMY – 1,5% zostawiam w Lublinie

W sobotę, 15 kwietnia, w centrum handlowym Sende w Lublinie odbędzie się finał akcji ProcentujeMY – 1,5% zostawiam w Lublinie, organizowanej we współpracy z Urzędem Miasta Lublin. W tym dniu będzie można poznać organizacje pozarządowe i skorzystać z przygotowanych atrakcji. Będą to m.in.: animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem, gogle VR i mini gra terenowa. Przed budynkiem pojawią się także czworonożni przyjaciele, którzy szukają nowego domu.

Lublin
2023-04-15

Wydarzenie odbędzie się w sobotę w godzinach od 10:00 do 18:00. Organizacje, biorące udział w projekcie ProcentujeMY, będą mogły zaprezentować się mieszkańcom. W tym czasie będzie można odwiedzić stoiska promocyjne, które pojawią się na pasażu Sende, ale także porozmawiać z przedstawicielami fundacji i stowarzyszeń i poznać realizowane przez nich przedsięwzięcia. Wszystko po to, aby lublinianie wsparli ich działalność, przekazując im 1,5% podatku.

– Finał naszej akcji, to doskonała okazja, aby poznać organizacje, które działają w Lublinie. To one są zawsze tam, gdzie potrzebne jest wsparcie, jednocząc ludzi wokół wspólnego celu. Cieszę się, że po raz kolejny możemy gościć przedstawicieli organizacji w naszych przestrzeniach – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego Sende.

W tegorocznej edycji akcji biorą udział 33 organizacje lokalne. Podczas spotkania będzie można spotkać się z przedstawicielami: Hospicjum Małego Księcia, Fundacji Sempre a Frente, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Lubelski, Lubelskich Amazonek, Stowarzyszenie Emaus Lublin, Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Camino,Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii „Poczekajka” w Lublinie, Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi, Fundacji Alpha, Stowarzyszenia Młodych Naukowców, Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege i Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta

Projekt ProcentujeMY – 1,5 % zostawiam w Lublinie ma na celu zwiększenie zaangażowania mieszkańców miasta do oddawania swojego podatku na lokalne organizacje oraz propagowanie wiedzy na temat ważnej roli, jaką pełnią NGOs w mieście. To także działania, które wyposażają organizacje w niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznej działalności. To już piąta edycja kampanii. Projekt realizowany jest pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Dodaj komentarz