Wczoraj w jednym z bloków mieszkalnych w Świdniku doszło do pożaru. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej.
Pasażerowie od dawna wnioskują o zamontowanie wiat na przystankach pomiędzy Lublinem a Świdnikiem. Obecnie muszą czekać na autobus na wietrze i deszczu.
Przez ponad dwa tygodnie w rowie leżał padły dzik. W obliczu zagrożenia wirusem ASF mieszkańcy zaczęli mieć obawy, co do możliwości rozprzestrzenienia się choroby. Zwierzę zostało już zabrane.
Gdy rozpoczynało się główne wydanie Dziennika Telewizyjnego, mieszkańcy opuszczali swoje mieszkania i spacerowali główną ulicą Świdnika aby pokazać władzy, że mają dość kłamliwej komunistycznej propagandy. Ich zdecydowana postawa stała się słynna na całym świecie.
Na pół roku zamknięta zostanie ul. Krępiecka w Świdniku. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów przez Jacków.