Wczoraj Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w Dorohusku próbę wywozu z Polski auta pochodzącego z przestępstwa. Pojazdem podróżował obywatel Niemiec.
W ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej wpadło dwóch obywateli Ukrainy. Mężczyźni próbowali nielegalnie przedostać się w głąb Polski.
Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę autobusów na przejściu granicznym w Zosinie. Efektem działań było m.in. ukaranie kierowców wysokimi mandatami.
52-latek z Ukrainy chciał dać łapówkę w zamian za sfałszowanie danych w systemie. Celnik pieniędzy nie przyjął a o wszystkim poinformował policję.
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili wywóz z kraju pochodzących z przestępstwa silników zaburtowych do łodzi motorowych. W ciągu kilku dni zabezpieczono trzy takie silniki.