Mieszkańcy kilku budynków w centrum Lublina muszą przygotować się na czasowe braki w dostawie ciepła. Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zapowiedziało przerwę w dostawie ogrzewania oraz ciepłej wody w związku z pracami prowadzonymi na sieci.
Kilka nocnych godzin spędzonych na przystanku w niskiej temperaturze stało się dla jednego z mieszkańców bolesnym testem ludzkiej wrażliwości. Jego relacja skłania do poważnej refleksji nad tym, jak reagujemy, widząc osobę mogącą potrzebować pomocy.
Rondo Metropolity Piotra Mohyły jednym z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Lublinie. Dziś znów zderzyły się tam dwa auta. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Po pijanemu wsiadł za kierownicę i ruszył w drogę. Do celu nie dojechał. Na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem. Teraz odpowie za to przed sądem.