Policjanci ruchu drogowego w województwie lubelskim podsumowali miniony rok służby. Dane pokazują wyraźny spadek liczby wypadków oraz ofiar śmiertelnych na regionalnych drogach.
Policjanci z Lublina rozbili kolejne ogniwo grupy działającej metodą „na policjanta”. 19-letni mieszkaniec Gdyni miał odpowiadać za werbowanie i nadzorowanie tzw. „odbieraków”. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, umożliwiając swobodny odbiór dokumentów poza godzinami pracy urzędu. Mowa o urzędomacie, który został uruchomiony przy wejściu do budynku Wydziału Komunikacji przy ul. Czechowskiej 19A. To nowe rozwiązanie ma na celu usprawnienie obsługi mieszkańców i zwiększenie dostępności usług urzędu.
Mieszkańcy kilku budynków w centrum Lublina muszą przygotować się na czasowe braki w dostawie ciepła. Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zapowiedziało przerwę w dostawie ogrzewania oraz ciepłej wody w związku z pracami prowadzonymi na sieci.
Kilka nocnych godzin spędzonych na przystanku w niskiej temperaturze stało się dla jednego z mieszkańców bolesnym testem ludzkiej wrażliwości. Jego relacja skłania do poważnej refleksji nad tym, jak reagujemy, widząc osobę mogącą potrzebować pomocy.