Po raz kolejny wsiadł po pijanemu za kierownicę. Nic sobie też nie robił z wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami. Tym razem sam samochód postanowił dalej nie jechać.
Były ostrzeżenia synoptyków, był też alert RCB, aby uważać, gdyż na drogach może być ślisko. Nie wszyscy jednak dostosowali się do tych rad. Nocą w Lublinie kierowca opla wjechał w słup.
Pomimo starań ratowników, nie udało się uratować życia starszej kobiety, którą znaleziono poparzoną obok pieca w kotłowni. Obecnie trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.
Metropolita Lubelski zaapelował do wiernych o wsparcie osób dotkniętych skutkami wojny i mrozów w Ukrainie. W parafiach Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się specjalna zbiórka do puszek.
Zimowa atrakcja w centrum Lublina pozostanie dostępna dla mieszkańców i turystów dłużej niż pierwotnie planowano. Decyzja zapadła w odpowiedzi na duże zainteresowanie oraz korzystne warunki pogodowe.