Ustawa podpisana wczoraj przez prezydenta Andrzeja Dudę przewiduje rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim pieszych przechodzących przez jezdnię drogi po przejściu dla pieszych.
Już wkrótce cztery zespoły kynologiczne przewodników z psami służby celno-skarbowej z izb administracji skarbowej z Opola, Rzeszowa, Gdyni oraz Warszawy, zostaną przeszkolone we wczesnym wykrywaniu COVID-19 u ludzi.
Prezydent Andrzej Duda podpisał dzisiaj ustawę o kolejnym w 2021 roku dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. - To radosna chwila, że mogłem podpisać ustawę, która służy emerytom i rencistom – powiedział prezydent.
W rocznicę wykrycia pierwszego potwierdzonego przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce nie jesteśmy wcale w dużo lepszej sytuacji niż w marcu 2020 r. Co prawda dysponujemy już szczepionkami, ale tempo szczepień jest zbyt wolne, przez co wirus, dzięki mutacjom, może wymknąć się nam spod kontroli – ostrzega prof. Andrzej M. Fal z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWIA w Warszawie.
W piątek premier Mateusz Morawiecki przekazał kluczyki do nowego auta rodzinie, w której urodziły się pięcioraczki. Dzieci przyszły na świat w szpitalu klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.