W piątkowym orędziu premier Mateusz Morawiecki przekazał życzenia świąteczne połączone z ważnym apelem do wszystkich. Jednocześnie szef rządu przeprosił mówiąc, że nie jest w stanie cofnąć czasu i pewne kwestie dziś opisywałby inaczej.
Minister zdrowia Adama Niedzielski poinformował w piątek, że w Polsce rusza szeroki program rehabilitacji postcovidowej. Skorzystać z niego będą mogli wszyscy z problemami wydolności zarówno fizycznej, jak i oddechowej.
Do pierwszej komendy w kraju trafił nowy radiowóz, który na razie będzie przechodził testy. Wkrótce grupy "Speed" w całej Polsce otrzymają podobne auta do działań, głównie na drogach ekspresowych oraz autostradach.
W wyniku awarii systemu rejestrującego szczepienia część 40-latków została zapisana na szczepienia w kwietniu. Sytuacja ta dotyczy około 60 tys. osób. Jak przekazał minister Michał Dworczyk, terminy ich szczepień zostaną przesunięte na maj.
Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban podczas porannej rozmowy w Radio ZET przekazał, że w przypadku rosnącej liczby zakażeń, będzie rekomendował zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną.