W całej Polsce zaszczepiono pierwszą dawką przeciwko COVID-19 ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca.
W sobotę rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka poinformował, że policjanci w całym kraju minionej doby wystawili 4 666 mandatów za brak maseczki. Do sądu zaś mundurowi skierowali niemal pół tysiąca wniosków o ukaranie.
W czwartek Michał Dworczyk szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień poinformował, że ruszyły pierwsze punkty szczepień drive-thru. Kolejne punkty będą sukcesywnie uruchamiać szczepienia w tej formule w całym kraju.
W środę rano w miejscowości Huta Deręgowska w powiecie niżańskim doszło do tragicznego wypadku. Dwie osoby zginęły w zderzeniu pociągu towarowego z pojazdem osobowym.
Podczas trwającej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zostały przekazane informacje o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń przez następny tydzień. Są jednak wyjątki.